Velká jihoamerická mozaika

Délka:   21 denní zájezd

doprava:      letecky

ubytování:      hotel ***+

strava:      snídaně

Cena od 155 900 Kč
K
Martin K. Praha
100%
   hodnoceno dne 25. května 2022
Ze zájezdu jsem byl stejně jako ostatní účastníci nadšený. Tři týdny naplněné zážitky ... od poloviny 1. týdne jsem si každý večer říkal, že dnešní zážitek se těžko překoná, ale až do konce zájezdu se to stupňovalo. Zájezd byl perfektně zorganizován, program nabitý, komfortní doprava a skvělé ubytování. V kombinaci s výbornými ostatními účastníky to pro mne byla perfektní dovolená, těším se na budoucí zážitky s CK SOLEADA.

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha-Lima/Rio de Janeiro-Praha včetně letištních tax v ceně 23.000Kč
 • přelety Lima – Cuzco, La Paz – Santiago – Buenos Aires, Montevideo – Iguazu – Rio de Janeiro
 • 17x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
 • privátní doprava během programu
 • uvedený program včetně vstupů
 • služby českého průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 22000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2940 Kč)
 • fakultativní výlety a spropitné

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE JANEIRO.

Pokud plánujete cestu do Jižní Ameriky „jednou za život“, nabídneme Vám ten nejlepší mix napříč celým kontinentem – incké památky, Andy, pacifické pobřeží, chilské vinařství, kosmopolitní Buenos Aires, nejkrásnější vodopády Iguazú a nakonec sochu Ježíše v Riu. A po návratu zjistíte, že to jistě nebyla Vaše poslední cesta na tento kontinent…..

Minimum: 8 osob

Doprava: letecky

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Po příletu do hlavního města Peru - Lima, transfer do centra, ubytování a pěší prohlídka centra čtvrti Miraflores.
3. den: Dopoledne prohlídka centra (katedrála, kostel San Francisco, podzemní galerie a katakomby, Plaza Mayor, koloniální část Limy a residenční zóny San Isidro a Miraflores a pyramida Huaca Pucllana).
4. den: Brzy ráno odlet do Cuzco, transfer do hotelu, odpočinek a aklimatizace. Prohlídka centra (katedrála, Korikancha, Santo Domingo) a inckých ruin v okolí Cuzca (Kenko, Tambomachay, Puca Pucara a Sacsayhuamán).
5. den: Celodenní výlet na Machu Picchu - brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem do Aquas Calientes, odtud se vydáme až k vrcholu hory Machu Picchu se známými ruinami. Čeká Vás prohlídka bájného města Inků, které bylo objeveno až v roce 1911. Večer návrat do Cuzca.
6. den: Tento den se přesuneme do města Puno na břehu jezera Titicaca. Během cesty přes andské průsmyky navštívíme několik zajímavých turistických míst - Andahuaylillas, Pucara, La Raya. Na oběd zastavíme v typické místní restauraci. Navečer dorazíme do Puna. Ubytování a procházka centrem.
7. den: Ráno se vydáme motorovou lodí ke slavným rákosovým ostrovům Uros, na kterých žijí místní indiánské kmeny. Návrat do Puna, odjezd do Bolívie do města Copacabana. Navečer ubytování a prohlídka katedrály a centra městečka.
8. den: Lodí se přemístíme na Isla del Sol (Sluneční ostrov), původním názvem Isla Titikaka. Odtud také pochází název jezera. Prohlédneme si několik archeologických památek a vystoupíme na hlavní hřeben ostrova. Nadmořská výška je cca 4000 m.n.m. Navštívíme i vesnici Yumani, incké schody, prameny a ruiny Pilkokaina. Po obědě se vydáme na zpáteční cestu a zamíříme do La Pazu (3700 m.n.m.). Ubytování v hotelu.
9. den: Prohlédneme si centrum La Pazu (katedrála, Prezidentský palác a čarodějnický trh) a také Valle de la Luna – erodovanou měsíční krajinu. Transfer na letiště a odlet do Santiago de Chile. Ubytování.
10. den: Návštěva nejzajímavějších míst a pamětihodností této metropole – náměstí Plaza de Armas s katedrálou Santo Domingo a národním muzeem, bulvár Ahumada, prezidentský palác La Moneda. Projížďka starým městem až na vrch San Cristóbal, odkud je nádherný výhled na město a okolní masívy And. Odpoledne navštívíme místní producenty chilského vína, kde můžete ochutnat místní produkci. Návrat do Santiaga a nocleh.
11. den: Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do největšího přístavu Chile – Valparaíso, města bohémů, otlučených barevných domů vtěsnaných do blízkých svahů a krásných náměstí. Projedeme se několika kuriózními lanovkami, které se zde nacházejí a vyvezou nás do míst s fascinujícím výhledem na město. Poté zhlédneme mondénní přímořské město Viňa del Mar, luxusní letovisko s kasiny a nádhernými hotely. Také je nazýváno "zahradním městem” díky mnoha parkům a zeleni. Navečer návrat do Santiaga.
12. den: Ráno odlet do Buenos Aires, transfer do hotelu.Po ubytování krátký odpočinek a odpoledne nás čeká prohlídka centra města. Navštívíme Avenida 9 de Julio a slavný Obelisk , Prezidentský palác - Casa Rosada na hlavním náměstí Plaza de Mayo, Metropolitní katedrálu i rušnou pěší zónu Florida, uměleckou čtvrť San Telmo, čtvrť La Boca s pestrobarevnými domky a domácím klubem Diega Maradony Boca Juniors a další zajímavá místa.
13. den: Dopoledne se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perón. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.
14. den: Trajektem dojedeme do města Colonia del Sacramento, které leží v Uruguayi naproti Buenos Aires. Toto koloniální město je nejstarším městem v Uruguayi a je zapsáno na seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví. Historické centrum je ukázkou koloniální portugalské i španělské architektury. Určitě doporučujeme ochutnat typické uruguayské jídlo – chivito (steak v sendviči). Pokračování autobusem do Montevidea na ubytování a večerní prohlídku zajímavostí hlavního města Uruguaye.
15. den: Dopoledne prohlídka centra Montevidea a poté transfer na letiště a odlet do Foz do Iguaçu, které je brazilskou vstupní branou k vodopádům Iguacu – jedné z největších přírodních atrakcí Latinské Ameriky. Ubytování v hotelu nedaleko vodopádů a odpoledne prohlídka skvělého ptačího parku, kde se seznámíte s jednotlivými druhy tukanů, papoušků a dalšího místního ptactva.
16. den: Celodenní návštěva vodopádů Iguazú z argentinské strany, kde se návštěvníci ocitají v nitru samotných vodopádů a absolvují dva rozličné panoramatické okruhy, aby se nakonec vláčkem přiblížili a došli k nejvyššímu vodopádu zvaný Ďáblův chřtán. Doporučujeme velmi osvěžující projížďku člunem pod vodopády. Na zpáteční cestě se zastavíme v Puerto Iguazú a na trojmezí mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí.
17. den: Dopoledne prohlídka vodopádů z brazilské strany, která Vám poskytne krásné panoramatické pohledy na vodopády a cestou se setkáte se zvídavými nosály. Případní zájemci mohou absolvovat fakultativní 10-minutový přelet vrtulníkem nad vodopády. Odpoledne odlet do Rio de Janeira a ubytování v blízkosti slavné pláže Copacabana.
18. den: Po snídani nás čeká prohlídka sochy Krista na kopci Corcovado ve výšce 710 m, ze kterého je nádherný výhled na celé Rio, dále navštívíme slavný fotbalový stadion Maracana, proslulý Sambodromo, kde se odehrávají karnevalové přehlídky, a metropolitní katedrálu.
19. den: Po snídani poznáme pláže Ipanema, Leblon, navštívíme bohémskou čtvrť Santa Teresa, kam se vypravíme stoletou tramvají a na závěr dne uvidíme další nádherné pohledy na Rio z vrcholu zvaného Cukrová homole (Pão de Açúcar).
20. den: Volný program v Riu. Navečer transfer na letiště a odlet do Evropy.
21. den: Přílet navečer do Prahy.
100%
Na přelomu dubna a května 2022 jsem absolvovali Velkou jihoamerickou mozaiku. Péče našeho průvodce Pavla Novotného byla bezchybná už před odjezdem, pečlivě nám posílal instrukce, co je potřeba mít kvůli covidu vyplněné a připravené. Organizace celého zájezdu pak byla naprosto perfektní, každý den jsme si říkali, že lepší už to být nemůže, ale vždy se další den ještě něco našlo. Krásná příroda, památky, skvěle organizované přesuny, příjemné ubytování, obrovský gastro zážitek. A hlavně neskutečná Pavlova trpělivost i péče, byl nám skvělým parťákem i průvodcem. Pokud chcete vidět opravdu to nejlepší z Jižní Ameriky, pak je tenhle zájezd rozhodně nejlepší volbou!

Hodnoceno dne: 9. června 2022

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
100%
Velká jihoamerická mozaika - jarní poznávací zájezd, který neměl chybu! Perfektně připravený, opravdu bohatý program, kombinace všech možných druhů dopravy, nádherné přírody i poznání exotických měst a památných míst, doplněné gastronomickými zážitky i kulturou. Skvělá parta účastníků a obrovská pochvala našemu skvělému průvodci Pavlovi Novotnému, který v nelehké pocovidové době měl veškeré formuláře (a že jich bylo) pro nás připravené, případně za pochodu vyřizoval. Oceňuji Pavlovu trpělivost a pevné nervy s úředníky i milý a kamarádský přístup k nám. Byla to nádherná dovolená, každý den nabitá zážitky, na které budu moc ráda vzpomínat a moc doporučuji. Těším se na další zážitky s CK Soleada!!!

Hodnoceno dne: 25. května 2022

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
100%
Ze zájezdu jsem byl stejně jako ostatní účastníci nadšený. Tři týdny naplněné zážitky ... od poloviny 1. týdne jsem si každý večer říkal, že dnešní zážitek se těžko překoná, ale až do konce zájezdu se to stupňovalo. Zájezd byl perfektně zorganizován, program nabitý, komfortní doprava a skvělé ubytování. V kombinaci s výbornými ostatními účastníky to pro mne byla perfektní dovolená, těším se na budoucí zážitky s CK SOLEADA.

Hodnoceno dne: 25. května 2022

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.