Velká jihoamerická mozaika

Argentina Argentina Bolívie Bolívie Brazílie Brazílie Chile Chile Peru Peru Uruguay Uruguay
doprava:    letecky strava:    snídaně ubytování:    hotel ***+
Kód: 344753 21 dní  od 27.10.2024  a další 2 termíny
cena od

155 900 Kč

LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE JANEIRO.

Pokud plánujete cestu do Jižní Ameriky „jednou za život“, nabídneme Vám ten nejlepší mix napříč celým kontinentem – incké památky, Andy, pacifické pobřeží, chilské vinařství, kosmopolitní Buenos Aires, nejkrásnější vodopády Iguazú a nakonec sochu Ježíše v Riu. A po návratu zjistíte, že to jistě nebyla Vaše poslední cesta na tento kontinent…..

Minimum: 8 osob

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Po příletu do hlavního města Peru - Lima, transfer do centra, ubytování a pěší prohlídka centra čtvrti Miraflores.
3. den: Dopoledne prohlídka centra (katedrála, kostel San Francisco, podzemní galerie a katakomby, Plaza Mayor, koloniální část Limy a residenční zóny San Isidro a Miraflores a pyramida Huaca Pucllana).
4. den: Brzy ráno odlet do Cuzco, transfer do hotelu, odpočinek a aklimatizace. Prohlídka centra (katedrála, Korikancha, Santo Domingo) a inckých ruin v okolí Cuzca (Kenko, Tambomachay, Puca Pucara a Sacsayhuamán).
5. den: Celodenní výlet na Machu Picchu - brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem do Aquas Calientes, odtud se vydáme až k vrcholu hory Machu Picchu se známými ruinami. Čeká Vás prohlídka bájného města Inků, které bylo objeveno až v roce 1911. Večer návrat do Cuzca.
6. den: Tento den se přesuneme do města Puno na břehu jezera Titicaca. Během cesty přes andské průsmyky navštívíme několik zajímavých turistických míst - Andahuaylillas, Pucara, La Raya. Na oběd zastavíme v typické místní restauraci. Navečer dorazíme do Puna. Ubytování a procházka centrem.
7. den: Ráno se vydáme motorovou lodí ke slavným rákosovým ostrovům Uros, na kterých žijí místní indiánské kmeny. Návrat do Puna, odjezd do Bolívie do města Copacabana. Navečer ubytování a prohlídka katedrály a centra městečka.
8. den: Lodí se přemístíme na Isla del Sol (Sluneční ostrov), původním názvem Isla Titikaka. Odtud také pochází název jezera. Prohlédneme si několik archeologických památek a vystoupíme na hlavní hřeben ostrova. Nadmořská výška je cca 4000 m.n.m. Navštívíme i vesnici Yumani, incké schody, prameny a ruiny Pilkokaina. Po obědě se vydáme na zpáteční cestu a zamíříme do La Pazu (3700 m.n.m.). Ubytování v hotelu.
9. den: Prohlédneme si centrum La Pazu (katedrála, Prezidentský palác a čarodějnický trh) a také Valle de la Luna – erodovanou měsíční krajinu. Transfer na letiště a odlet do Santiago de Chile. Ubytování.
10. den: Návštěva nejzajímavějších míst a pamětihodností této metropole – náměstí Plaza de Armas s katedrálou Santo Domingo a národním muzeem, bulvár Ahumada, prezidentský palác La Moneda. Projížďka starým městem až na vrch San Cristóbal, odkud je nádherný výhled na město a okolní masívy And.
11. den: Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do největšího přístavu Chile – Valparaíso, města bohémů, otlučených barevných domů vtěsnaných do blízkých svahů a krásných náměstí. Projedeme se několika kuriózními lanovkami, které se zde nacházejí a vyvezou nás do míst s fascinujícím výhledem na město. Poté zhlédneme mondénní přímořské město Viňa del Mar, luxusní letovisko s kasiny a nádhernými hotely. Také je nazýváno "zahradním městem” díky mnoha parkům a zeleni. Navečer návrat do Santiaga.
12. den: Ráno odlet do Buenos Aires, transfer do hotelu.Po ubytování krátký odpočinek a odpoledne nás čeká prohlídka centra města. Navštívíme Avenida 9 de Julio a slavný Obelisk , Prezidentský palác - Casa Rosada na hlavním náměstí Plaza de Mayo, Metropolitní katedrálu i rušnou pěší zónu Florida, uměleckou čtvrť San Telmo, čtvrť La Boca s pestrobarevnými domky a domácím klubem Diega Maradony Boca Juniors a další zajímavá místa.
13. den: Dopoledne se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perón. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.
14. den: Trajektem dojedeme do města Colonia del Sacramento, které leží v Uruguayi naproti Buenos Aires. Toto koloniální město je nejstarším městem v Uruguayi a je zapsáno na seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví. Historické centrum je ukázkou koloniální portugalské i španělské architektury. Určitě doporučujeme ochutnat typické uruguayské jídlo – chivito (steak v sendviči). Pokračování autobusem do Montevidea na ubytování a večerní prohlídku zajímavostí hlavního města Uruguaye.
15. den: Dopoledne prohlídka centra Montevidea a poté transfer na letiště a odlet do Foz do Iguaçu, které je brazilskou vstupní branou k vodopádům Iguacu – jedné z největších přírodních atrakcí Latinské Ameriky. Ubytování v hotelu nedaleko vodopádů a odpoledne prohlídka skvělého ptačího parku, kde se seznámíte s jednotlivými druhy tukanů, papoušků a dalšího místního ptactva.
16. den: Celodenní návštěva vodopádů Iguazú z argentinské strany, kde se návštěvníci ocitají v nitru samotných vodopádů a absolvují dva rozličné panoramatické okruhy, aby se nakonec vláčkem přiblížili a došli k nejvyššímu vodopádu zvaný Ďáblův chřtán. Doporučujeme velmi osvěžující projížďku člunem pod vodopády. Na zpáteční cestě se zastavíme v Puerto Iguazú a na trojmezí mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí.
17. den: Dopoledne prohlídka vodopádů z brazilské strany, která Vám poskytne krásné panoramatické pohledy na vodopády a cestou se setkáte se zvídavými nosály. Případní zájemci mohou absolvovat fakultativní 10-minutový přelet vrtulníkem nad vodopády. Odpoledne odlet do Rio de Janeira a ubytování v blízkosti slavné pláže Copacabana.
18. den: Po snídani nás čeká prohlídka sochy Krista na kopci Corcovado ve výšce 710 m, ze kterého je nádherný výhled na celé Rio, dále navštívíme slavný fotbalový stadion Maracana, proslulý Sambodromo, kde se odehrávají karnevalové přehlídky, a metropolitní katedrálu.
19. den: Po snídani poznáme pláže Ipanema, Leblon, navštívíme bohémskou čtvrť Santa Teresa, kam se vypravíme stoletou tramvají a na závěr dne uvidíme další nádherné pohledy na Rio z vrcholu zvaného Cukrová homole (Pão de Açúcar).
20. den: Volný program v Riu. Navečer transfer na letiště a odlet do Evropy.
21. den: Přílet navečer do Prahy.

Další informace

Doprava: letecky

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Ubytování: hotel ***+

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3-4* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Na co se můžete těšit

Termíny a ceny

říjen 2024
27.10. - 16.11.2024 neděle - sobota
snídaně letecky (Praha)
155 900 Kč cena za 21 dní (19 nocí)
duben 2025
25.04. - 15.05.2025 pátek - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
155 900 Kč cena za 21 dní (19 nocí)
říjen 2025
24.10. - 13.11.2025 pátek - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
155 900 Kč cena za 21 dní (19 nocí)

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha-Lima/Rio de Janeiro-Praha včetně letištních tax v ceně 23.000Kč
 • přelety Lima – Cuzco, La Paz – Santiago – Buenos Aires, Montevideo – Iguazu – Rio de Janeiro
 • 17x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
 • privátní doprava během programu
 • uvedený program včetně vstupů
 • služby českého průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 22000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2940 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna (příplatek: 5040 Kč)
 • fakultativní výlety a spropitné

Podobné zájezdy

Názory a hodnocení našich klientů

K
Hana K. Brno
100%
23. 11 2023
Opravdu vynikající zájezd po všech stránkách. Průvodce Pavel byl perfektní, všechno bylo do detailů zajištěné a program předčil všechna očekávání. Každý den přinesl nové nezapomenutelné wow zážitky, Rozhodně tuto CK doporučuji!
   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
P
Pavel P. Praha 9, ČR
100%
23. 11 2023
Už z názvu zájezdu "Jihoamerická mozaika" vyplývá, že je to akce typu "letem světem", která může poskytnut pouze základní poznatky o prostředí a socio-ekonomických poměrech v navštívených zemích. Mozaika takto dává příležitost do některé země se zamilovat a znovu ji detailně projet (kdybych byl mladší, lákala by mně Bolívie). Na Mozaice jsem, vedle atraktivity jednotlivých zemí, ocenil také profesionalitu, vstřícnost a suverenní orientaci a vystupování průvodce Pavla. Organizace a logistika zájezdu (přeprava, ubytování, vstupy...) fungovala perfektně, bez jediného výpadku. Na závěr si dovolím drobné doporučení : v nabídkovém katalogu by bylo dobré u jednotlivých zájezdů uvádět stupeň obtížnosti. Snad by to částečně zabránilo situaci, kdy zájezd naplní účastnící, kteří na to nemají.
   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
D
Z. D. Častolovice, ČR
96%
23. 11 2023
Program zájezdu byl nabytý od začátku do konce, ale zároveň byl vždy vhodně naplánován čas na jídlo či krátký odpočinek. Velmi oceňuji přehled, zkušenost, trpělivost a flexibilitu Pavla Novotného. Vzniklé neplánované situace řešil vždy operativně, v klidu a pokud to bylo možné, tak i s humorem. Pro zlepšení navrhuji: 1/ Záměnu hotelu Mabu Interludium (Foz do Iguacu) , který mi funkčností recepce, rozsahem nabídky restaurace, jejím prostředím a obsluhou zcela reálně připomněl rekreaci ROH. 2/ V Riu, v hotelu Real Palace, se vyhnout ubytování v posledním patře, dostupném pouze po poměrně dlouhém schodišti a kde vás každé ráno v 05:30 hod probudí souběžně umístněný ventilátor odsávání z kuchyně.
   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu