La Paz

La Paz je administrativním městem Bolívie – je sídlem bolivijské vlády a hlavním městem stejnojmenného departementu. Počet obyvatel je asi 877 tisíc. Město se rozkládá v kaňonu řeky Choqueyapu v nadmořské výšce 3650 – 4000 m.n.m. Je nejvýše položeným administrativním městem světa a je zde také nejvýše položené golfové hřiště.

Město bylo založeno v roce 1548 v místě indiánského sídliště a jmenovalo se „Nuestra Señora de La Paz“. V roce 1825 po získání nezávislosti byl název změněn na „La Paz de Ayacucho“. V roce 1899 se La Paz stal sídlem bolivijské vlády, přičemž Sucre zůstalo hlavním městem. Tento přesun odrážel odklon zdejší ekonomiky od vytěžených stříbrných dolů u Potosí k nalezištím cínů nedaleko Orura.

Ve městě se nachází koloniální stavby, které ale z nedostatku finančních prostředků na jejich opravy postupně chátrají nebo jsou strženy. Ve městě je také několik chrámů (např. katedrála San Francisco, Metropolitní katedrála). Bolivijská vláda sídlí na náměstí Murillo v „Palacio Quemado“.

Součástí městské dopravy jsou také kabinové lanovky „Mi Teleférico“, které byly zprovozněny v roce 2014.

S ohledem na geografické limity města, vznikla na náhorní plošině nad La Pazem další velká aglomerace El Alto, jehož populace násobně převyšuje samotný La Paz.
 

Nejoblíbenější zájezdy La Paz