La Paz je administrativním městem Bolívie – je sídlem bolivijské vlády a hlavním městem stejnojmenného departementu. Počet obyvatel je asi 877 tisíc. Město se rozkládá v kaňonu řeky Choqueyapu v nadmořské výšce 3650 – 4000 m.n.m. Je nejvýše položeným administrativním městem světa a je zde také nejvýše položené golfové hřiště.

Město bylo založeno v roce 1548 v místě indiánského sídliště a jmenovalo se „Nuestra Señora de La Paz“. V roce 1825 po získání nezávislosti byl název změněn na „La Paz de Ayacucho“. V roce 1899 se La Paz stal sídlem bolivijské vlády, přičemž Sucre zůstalo hlavním městem. Tento přesun odrážel odklon zdejší ekonomiky od vytěžených stříbrných dolů u Potosí k nalezištím cínů nedaleko Orura.

Ve městě se nachází koloniální stavby, které ale z nedostatku finančních prostředků na jejich opravy postupně chátrají nebo jsou strženy. Ve městě je také několik chrámů (např. katedrála San Francisco, Metropolitní katedrála). Bolivijská vláda sídlí na náměstí Murillo v „Palacio Quemado“.

Součástí městské dopravy jsou také kabinové lanovky „Mi Teleférico“, které byly zprovozněny v roce 2014.

S ohledem na geografické limity města, vznikla na náhorní plošině nad La Pazem další velká aglomerace El Alto, jehož populace násobně převyšuje samotný La Paz.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.