Latinská Amerika - územní celek sahající od Mexika až na jih po Argentinu zahrnuje různorodé státy, které přinejmenším spojuje společný jazyk španělština - pozůstatek z koloniálních dob. Výjimku samozřejmě tvoří Brazílie s portugalskými kořeny. Rozmanitost tohoto regionu je fascinující nejen z hlediska přírodního bohatství (deštné pralesy Střední Ameriky, Amazonie, pohoří And, vulkány, národní parky, ledovce), fauny a flóry,historického (bohaté predkolumbovská historie celé Střední Ameriky, preincké kultury, říše Inků atd.), ale i kulturního a etnického.

Ve Střední Americe doporučujeme navštívit Mexiko s koloniálními památkami a především mnoha původními kulturami jako byli Aztékové, Olmékové, Toltékové a Máyové. Stopy máyské kultury nabízí také Guatemala, Belize a Honduras. Pokud vás láká příroda, národní parky, bohatá fauna a flóra, pak se vydejte do Kostariky a Panamy. Novodobý technický skvos je bezesporu Panamský průplav.

Unikátní ekosystém podmořského světa a ostrovů tvoří Galapágy. Ty patří pod správu Ekvádoru. Rozlohou je spíše menší zemí Jižní Ameriky, ale nabízí mnoho atrakcí - vulkány, Amazonský prales, původní indiánské kultury tak i koloniální architekturu města Quita a Cuenca.

Co spojuje země jako Peru, Kolumbie a Brazílie ? Nejdelší veletok světa - Amazonka. Pramenící v peruánských Andách a protínající celý kontinent od západu na východ. Amazonka a její přítoky tvoří největší ekosystém světa - Amazonii, který zasahuje i do dalších zemí (Ekvádor, Venezuela, Bolívie, Surinam, Guayana a Francouzská Guayana). Většinu rozlohy Amazonie pokrývá deštný prales.

Dalším společným geografickým prvek kontinentu je pohoří Kordillér táhnoucí se od severu na jih napříč celým kontinentem. V Jižní Americe se hřebenu říká Andy a zasahují do Venezuely, Kolumbie, Ekvádoru, Peru, Bolívie, Chile a Argentiny. Poslední dva země mají také společnou oblast na jihu kontinentu - Patagonie.

Samostatnou kapitolou je Brazílie, která patří mezi nejnavštěvovanější destinaci regionu. Kdo by neznal Rio de Janeiro se sochou Krista nebo vodopády Iguazú. Hned vedle Brazílie na jihu najdete maličkou zemi - Uruguay, která z druhé strany sousedí s Argentinou.

Nejoblíbenější zájezdy do Jižní Ameriky

Všechny zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.