Latinská Amerika

Latinská Amerika - územní celek sahající od Mexika až na jih po Argentinu zahrnuje různorodé státy, které přinejmenším spojuje společný jazyk španělština - pozůstatek z koloniálních dob. Výjimku samozřejmě tvoří Brazílie s portugalskými kořeny. Rozmanitost tohoto regionu je fascinující nejen z hlediska přírodního bohatství (deštné pralesy Střední Ameriky, Amazonie, pohoří And, vulkány, národní parky, ledovce), fauny a flóry,historického (bohaté predkolumbovská historie celé Střední Ameriky, preincké kultury, říše Inků atd.), ale i kulturního a etnického.

Ve Střední Americe doporučujeme navštívit Mexiko s koloniálními památkami a především mnoha původními kulturami jako byli Aztékové, Olmékové, Toltékové a Máyové. Stopy máyské kultury nabízí také Guatemala, Belize a Honduras. Pokud vás láká příroda, národní parky, bohatá fauna a flóra, pak se vydejte do Kostariky a Panamy. Novodobý technický skvos je bezesporu Panamský průplav.

Unikátní ekosystém podmořského světa a ostrovů tvoří Galapágy. Ty patří pod správu Ekvádoru. Rozlohou je spíše menší zemí Jižní Ameriky, ale nabízí mnoho atrakcí - vulkány, Amazonský prales, původní indiánské kultury tak i koloniální architekturu města Quita a Cuenca.

Co spojuje země jako Peru, Kolumbie a Brazílie ? Nejdelší veletok světa - Amazonka. Pramenící v peruánských Andách a protínající celý kontinent od západu na východ. Amazonka a její přítoky tvoří největší ekosystém světa - Amazonii, který zasahuje i do dalších zemí (Ekvádor, Venezuela, Bolívie, Surinam, Guayana a Francouzská Guayana). Většinu rozlohy Amazonie pokrývá deštný prales.

Dalším společným geografickým prvek kontinentu je pohoří Kordillér táhnoucí se od severu na jih napříč celým kontinentem. V Jižní Americe se hřebenu říká Andy a zasahují do Venezuely, Kolumbie, Ekvádoru, Peru, Bolívie, Chile a Argentiny. Poslední dva země mají také společnou oblast na jihu kontinentu - Patagonie.

Samostatnou kapitolou je Brazílie, která patří mezi nejnavštěvovanější destinaci regionu. Kdo by neznal Rio de Janeiro se sochou Krista nebo vodopády Iguazú. Hned vedle Brazílie na jihu najdete maličkou zemi - Uruguay, která z druhé strany sousedí s Argentinou.

Nejoblíbenější zájezdy do Jižní Ameriky

Chile
Bolívie
Peru
Ekvádor
Mexiko
Guatemala
Brazílie
Argentina