Santiago de Chile

Santiago de Chile hlavním městem Chile. Nachází se ve středozemí Chile na úpatí And 90 km od Tichého oceánu. Počet obyvatel je přibližně 5,5 milionů. Město se nachází v nadmořské výšce 520 m.n.m. Z centra města lze spatřit vrcholky And. Město je politickým i ekonomickým centrem země. 

Nejnavštěvovanějšími místy ve městě jsou: kostel a klášter San Francisco, Plaza Armas s katedrálou, kostel San Domingo, palác del Corregior, casa Colorado a návrší Santa Lucia s Neptunovou fontánou a uměleckými muzei. 

Santiago je nejstarším městem v Chile, které má evropský původ. Pevnost, která zde byla vybudována, bránila obsazená a dobytá území a následně se stala sídlem guvernéra a střediskem kultury a vzdělání. Zemětřesení poničila město v 17. a 18. století a město napadaly nájezdy Araukánců, indiánských kmenů, které zde žily před kolonizací. V roce 1778 se Santiago de Chile stalo metropolí a v roce 1810 hlavním centrem bojů za nezávislost Chile. O deset let později do města vstoupila armáda a díky tomu bylo město povýšené na hlavní město republiky Chile. V 19. století bylo ve městě založeno několik institucí – např. Národni museum či Chilská univerzita. V roce 1851 byl spuštěn první telegraf, který spojoval Santiago de Chile s přístavem Valparaíso.  V roce 1857 byla zprovozněna první železniční stanice a město se stalo hlavním železničním centrem c zemi. Po roce 1920 se zvýšil počet obyvatel ve městě. To bylo způsobeno především příchodem zemědělců z jihu, kteří do města přišli za prací. V roce 1967 bylo otevřeno nové mezinárodní letiště Pudahuel a v roce 1969 byla zahájena stavba metra. V roce 1985 město zasáhlo silné zemětřesení, které zničilo mnoho historických budov.  Po roce 1990 v Santiagu žilo více než 4 miliony obyvatel. 27.2.2010 Santiago zasáhlo silné zemětřesení, které způsobilo škody na starých budovách.
 

Nejoblíbenější zájezdy Santiago de Chile