Santiago de Chile hlavním městem Chile. Nachází se ve středozemí Chile na úpatí And 90 km od Tichého oceánu. Počet obyvatel je přibližně 5,5 milionů. Město se nachází v nadmořské výšce 520 m.n.m. Z centra města lze spatřit vrcholky And. Město je politickým i ekonomickým centrem země. 

Nejnavštěvovanějšími místy ve městě jsou: kostel a klášter San Francisco, Plaza Armas s katedrálou, kostel San Domingo, palác del Corregior, casa Colorado a návrší Santa Lucia s Neptunovou fontánou a uměleckými muzei. 

Santiago je nejstarším městem v Chile, které má evropský původ. Pevnost, která zde byla vybudována, bránila obsazená a dobytá území a následně se stala sídlem guvernéra a střediskem kultury a vzdělání. Zemětřesení poničila město v 17. a 18. století a město napadaly nájezdy Araukánců, indiánských kmenů, které zde žily před kolonizací. V roce 1778 se Santiago de Chile stalo metropolí a v roce 1810 hlavním centrem bojů za nezávislost Chile. O deset let později do města vstoupila armáda a díky tomu bylo město povýšené na hlavní město republiky Chile. V 19. století bylo ve městě založeno několik institucí – např. Národni museum či Chilská univerzita. V roce 1851 byl spuštěn první telegraf, který spojoval Santiago de Chile s přístavem Valparaíso.  V roce 1857 byla zprovozněna první železniční stanice a město se stalo hlavním železničním centrem c zemi. Po roce 1920 se zvýšil počet obyvatel ve městě. To bylo způsobeno především příchodem zemědělců z jihu, kteří do města přišli za prací. V roce 1967 bylo otevřeno nové mezinárodní letiště Pudahuel a v roce 1969 byla zahájena stavba metra. V roce 1985 město zasáhlo silné zemětřesení, které zničilo mnoho historických budov.  Po roce 1990 v Santiagu žilo více než 4 miliony obyvatel. 27.2.2010 Santiago zasáhlo silné zemětřesení, které způsobilo škody na starých budovách.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.