„Růžový dům“ je Prezidentský palác v Buenos Aires. Tato stavba je považována za jednu z nejreprezentativnějších budov v Buenos Aires. Nachází se zde i muzeum s předměty, které mají spojitost s bývalými prezidenty Argentiny (kočáry, knihy, nábytek,…). Casa Rosada byla vyhlášena národní kulturní památkou Argentiny.

Prezidentský palác se nachází na východním konci náměstí Plaza de Mayo – je to velké náměstí, které bylo založeno v roce 1580 a je obklopené nejdůležitějšími politickými institucemi země. Casa Rosada byla vystavěna v roce 1873. Současná budova byla postavena na základech dřívější celnice, pošty a pevnosti. Balkón, který směřuje na náměstí, sloužil v minulosti jako pódium pro mnoho slavných lidí. Budova má světle růžovou barvu. Říká se, že tuto barvu zvolil prezident Domingo Faustino, aby zmírnil politické napětí.  Nechal tedy smíchat červenou a bílou (barvy obou opozičních stran). Jiný příběh říká, že původní nátěr obsahoval kravskou krev, která měla zabránit vlhkosti. Historické muzeum bylo otevřeno v roce 1957

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Pro jaro 2022 doporučujeme zájezdy do následujících destinací: Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve většině zemí je situace lepší než v ČR a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.