„Růžový dům“ je Prezidentský palác v Buenos Aires. Tato stavba je považována za jednu z nejreprezentativnějších budov v Buenos Aires. Nachází se zde i muzeum s předměty, které mají spojitost s bývalými prezidenty Argentiny (kočáry, knihy, nábytek,…). Casa Rosada byla vyhlášena národní kulturní památkou Argentiny.

Prezidentský palác se nachází na východním konci náměstí Plaza de Mayo – je to velké náměstí, které bylo založeno v roce 1580 a je obklopené nejdůležitějšími politickými institucemi země. Casa Rosada byla vystavěna v roce 1873. Současná budova byla postavena na základech dřívější celnice, pošty a pevnosti. Balkón, který směřuje na náměstí, sloužil v minulosti jako pódium pro mnoho slavných lidí. Budova má světle růžovou barvu. Říká se, že tuto barvu zvolil prezident Domingo Faustino, aby zmírnil politické napětí.  Nechal tedy smíchat červenou a bílou (barvy obou opozičních stran). Jiný příběh říká, že původní nátěr obsahoval kravskou krev, která měla zabránit vlhkosti. Historické muzeum bylo otevřeno v roce 1957

Zájezdy

Podzimní zájezdy 2019 se již plní.....

Letošní jarní termíny jsou vyprodané a již se začínají plnit podzimní termíny. Pokud byste rádi s námi rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd do severního Peru.

TOPlist