„Růžový dům“ je Prezidentský palác v Buenos Aires. Tato stavba je považována za jednu z nejreprezentativnějších budov v Buenos Aires. Nachází se zde i muzeum s předměty, které mají spojitost s bývalými prezidenty Argentiny (kočáry, knihy, nábytek,…). Casa Rosada byla vyhlášena národní kulturní památkou Argentiny.

Prezidentský palác se nachází na východním konci náměstí Plaza de Mayo – je to velké náměstí, které bylo založeno v roce 1580 a je obklopené nejdůležitějšími politickými institucemi země. Casa Rosada byla vystavěna v roce 1873. Současná budova byla postavena na základech dřívější celnice, pošty a pevnosti. Balkón, který směřuje na náměstí, sloužil v minulosti jako pódium pro mnoho slavných lidí. Budova má světle růžovou barvu. Říká se, že tuto barvu zvolil prezident Domingo Faustino, aby zmírnil politické napětí.  Nechal tedy smíchat červenou a bílou (barvy obou opozičních stran). Jiný příběh říká, že původní nátěr obsahoval kravskou krev, která měla zabránit vlhkosti. Historické muzeum bylo otevřeno v roce 1957

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.