Valparaíso se nachází v Chile. Je hlavním městem stejnojmenného regionu a jedním z největších a nejdůležitějších přístavů v zemi.  Nachází se asi 120 km od hlavního města Chile Santiaga. Ve městě se nachází nejstarší burza v Latinské Americe, první sbor dobrovolných hasičů či první chilská veřejná knihovna.

Záliv, ve kterém se město nachází, bylo poprvé obydleno Changy – etnickou skupinou rybářů a sběračů. V roce 1536 do zátoky dorazila první španělská expedice. Dnes je město zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších měst v Latinské Americe. Město je stejně jako většina chilského území často postihováno zemětřesením. V druhé polovině 19. století hrálo velkou geopolitickou roli – zastavovalo se zde velké množství lidí cestujících mezi Atlantským a Tichým oceánem. Vždy lákalo evropské emigranty a rychle se rozšiřovalo. Námořníci mu říkali „Malé San Francisco“ nebo „Klenot Pacifiku“.

Ve městě sídlí parlament Chile. Velkou turistickou atrakcí je dům spisovatele Pablo Nerudy nebo typické místní lanovkové výtahy „ascensores“, které spojují centrum města s částmi v kopcích. Jejich historie sahá do 19. století.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.