Je město na jihovýchodě Uruguaye na severním břehu řeky Río de la Plata, přibližně 160 km od Montevidea a 50 km od Buenos Aires. Počet obyvatel je asi 21 714.

Město bylo založeno Portugalci v roce 1680 a je nejstarším městem v Uruguaye. Španělům, kteří kolonizovali okolí Río de la Plata, ale vadila přítomnost Portugalců u Buenos Aires. Proto město během koloniálního období mnohokrát měnilo správce. Od r. 1995 je Colonia del Sacramento zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zachovalé městské centrum je ukázkou spojení portugalské a španělské koloniální architektury. Historické centrum městečka má poklidnou atmosféru a mezi hlavní lákalda patří zachovalá koloniální architektura španělského i portugalského stylu, místní muzea, maják, velké množství restaurací a kaváren a nádherné aleje platanů.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.