Je město na jihovýchodě Uruguaye na severním břehu řeky Río de la Plata, přibližně 160 km od Montevidea a 50 km od Buenos Aires. Počet obyvatel je asi 21 714.

Město bylo založeno Portugalci v roce 1680 a je nejstarším městem v Uruguaye. Španělům, kteří kolonizovali okolí Río de la Plata, ale vadila přítomnost Portugalců u Buenos Aires. Proto město během koloniálního období mnohokrát měnilo správce. Od r. 1995 je Colonia del Sacramento zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zachovalé městské centrum je ukázkou spojení portugalské a španělské koloniální architektury. Historické centrum městečka má poklidnou atmosféru a mezi hlavní lákalda patří zachovalá koloniální architektura španělského i portugalského stylu, místní muzea, maják, velké množství restaurací a kaváren a nádherné aleje platanů.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.