Je město na jihovýchodě Uruguaye na severním břehu řeky Río de la Plata, přibližně 160 km od Montevidea a 50 km od Buenos Aires. Počet obyvatel je asi 21 714.

Město bylo založeno Portugalci v roce 1680 a je nejstarším městem v Uruguaye. Španělům, kteří kolonizovali okolí Río de la Plata, ale vadila přítomnost Portugalců u Buenos Aires. Proto město během koloniálního období mnohokrát měnilo správce. Od r. 1995 je Colonia del Sacramento zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zachovalé městské centrum je ukázkou spojení portugalské a španělské koloniální architektury. Historické centrum městečka má poklidnou atmosféru a mezi hlavní lákalda patří zachovalá koloniální architektura španělského i portugalského stylu, místní muzea, maják, velké množství restaurací a kaváren a nádherné aleje platanů.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.