Lima je hlavním městem jihoamerického Peru. Je to administrativní, ekonomické i kulturní centrum země. V oblasti Limy je největší koncentrace průmyslové výroby země a je také regionálním dopravním uzlem. Historické centrum města se rozkládá v údolí řek Lurín, Rímac a Chillon, několik kilometrů od pobřeží Tichého oceánu. Žije zde skoro deset milionů obyvatel.

V předkolumbovské éře bylo místo, kde se rozkládá dnešní Lima, obýváno indiánskými kmeny. Město bylo založeno v roce 1535 Franciscem Pizzarem. Původní název města byl „Ciudad de los Reyes“ („Město králů“) a bylo sídlem peruánských místokrálů. V roce 1551 zde byla založena nejstarší univerzita v Latinské Americe. V roce 1852 byla postavena nejstarší železnice v Jižní Americe, která spojovala Limu s přístavem Callao. Po získání nezávislosti Peru na španělské monarchii, se stala Lima hlavním městech. Na seznam světového kulturního dědictví bylo historické centrum města zapsáno v roce 1988. Známá je zdejší gastronomie, která je směsí andské, asijské a španělské kuchyně.

Turisty láká Lima pro své architektonické skvosty z koloniální doby, noční život, muzea, galerie, tradice, archeologická místa a historické centrum. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří: San Martin, klášter Santo Domingo, Miraflores, Plaza Mayor, klášter San Francisco, palác Torre Tagle, Plaza de Armas, radnice Cabildo či Dům inkvizice.

 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.