Lima je hlavním městem jihoamerického Peru. Je to administrativní, ekonomické i kulturní centrum země. V oblasti Limy je největší koncentrace průmyslové výroby země a je také regionálním dopravním uzlem. Historické centrum města se rozkládá v údolí řek Lurín, Rímac a Chillon, několik kilometrů od pobřeží Tichého oceánu. Žije zde skoro deset milionů obyvatel.

V předkolumbovské éře bylo místo, kde se rozkládá dnešní Lima, obýváno indiánskými kmeny. Město bylo založeno v roce 1535 Franciscem Pizzarem. Původní název města byl „Ciudad de los Reyes“ („Město králů“) a bylo sídlem peruánských místokrálů. V roce 1551 zde byla založena nejstarší univerzita v Latinské Americe. V roce 1852 byla postavena nejstarší železnice v Jižní Americe, která spojovala Limu s přístavem Callao. Po získání nezávislosti Peru na španělské monarchii, se stala Lima hlavním městech. Na seznam světového kulturního dědictví bylo historické centrum města zapsáno v roce 1988. Známá je zdejší gastronomie, která je směsí andské, asijské a španělské kuchyně.

Turisty láká Lima pro své architektonické skvosty z koloniální doby, noční život, muzea, galerie, tradice, archeologická místa a historické centrum. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří: San Martin, klášter Santo Domingo, Miraflores, Plaza Mayor, klášter San Francisco, palác Torre Tagle, Plaza de Armas, radnice Cabildo či Dům inkvizice.

 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.