Pěší zóna Florida se nachází ve středu Buenos Aires v čtvrti Microcentro.  Je jednou z turistických atrakcí ve městě – jsou zde pouliční umělci, tango zpěváci a tanečníci, živé sochy, obchody, restaurace, pasáže, atd.

Počátky Floridy sahají ad do roku 1580, kdy bylo založeno Buenos Aires. V té době byla vytesaná cesta do kopce od břehu Río de la Plata. Na přelomu 18. a 19. století byla třída známá jako Calle del Correo. V roce 1789 se stala první dlážděnou ulicí ve městě. Názvem Florida byla třída pojmenována v roce 1821. V roce 1872 se stala nákupním centrem – byly zde lékárny, maloobchodníci, klenotníci, atd. V letech 1880 – 1890 zde byly postaveny soukromé vily. V roce 1890 zde začala jezdit tramvaj. V roce 1913 byla tramvaj demontována. V roce 1990 zde vyrostla nová nákupní centra. Texturované betonové dlaždice podél Floridy byly v roce 1999 nahrazeny žulovými dlaždicemi v bílo-černé barvě.
 
 
 

Zájezdy

Podzimní zájezdy 2019 se již plní.....

Letošní jarní termíny jsou vyprodané a již se začínají plnit podzimní termíny. Pokud byste rádi s námi rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd do severního Peru.

TOPlist