Montevideo je hlavním městem Uruguaye a významným přístavem. Město se nachází na pobřeží Atlantského oceánu při severovýchodním okraji Río de la Plata - společného ústí řek Uruguay a Paraná. Počet obyvatel je asi 1,4 milionu. V Montevideu se odehrály všechny zápasy během prvního mistrovství světa ve fotbale. Toto město bylo také ohodnoceno jako město s nejvyšší kvalitou života v Latinské Americe. Je centrem obchodu, vzdělání a stejně tak i finančním a kulturním centrem.

Město založili Španělé v roce 1724 a sloužilo jako přístav. Několik let po svém založení se město stalo hlavním městem regionu severně od Río de la Plata. V roce 1776 se Montevideo stalo důležitou námořní základnou („Real de Apostadero Marina“) v jižním Atlantiku. Během květnové revoluce v roce 1810 a následnému povstání provincií Río de la Plata se španělská koloniální vláda přesunula do Montevidea. V letech 1843 – 1851 bylo město obleženo. V roce 1853 byla zřízena první autobusová linka a začal se využívat systém pouličního osvětlení. O pár let později, v roce 1870, byla slavnostně otevřena první železniční trať spojující Bella Vista s Las Piedras.  V roce 1882 byla nainstalována první telefonní linka. Na počátku 20. století se zde usadilo mnoho přistěhovalců zejména ze Španělska a Itálie. Uruguayská ekonomika začala stagnovat okolo roku 1950. V roce 2002 Uruguay utrpěla jednu z nejhorších bankovních krizí v celé své historii, která ovlivnila oblast Montevidea. V současnosti ekonomické zlepšení a silnější obchodní vztahy se sousedními zeměmi vedou k hospodářskému rozvoji.

Cestovní ruch ve městě je soustředěn v oblasti Ciudad Vieja („Staré město“), kde se nacházejí nejstarší stavby včetně muzeí, galerií, nočních klubů, atd.Mezi nejnavštěvovanější místa ve městě patří: Plaza Independencia, paláce Palacio Estévez a Palacio Salvo, náměstí Plaza Constitución s katedrálou Iglesia Matriz, atd.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.