Vodopády Iguacu

Vodopády Iguacu s počtem 275 vodopádů, šířkou 3 km a výškou až 80 metrů patří k nejúžasnějším na světě a svou šířkou předčí Viktoriiny a svou výškou Niagárské vodopády. Iguacú leží na hranici mezi Argentinou a Brazílií, ale většina je na argentinské straně. Obecně lze říci, že brazilská strana nabízí návštěvníkovi celkový pohled na vodopády a naopak argentinská strana vám umožní dostat se až do těsné blízkosti jednotlivých vodopádů a padajících mas vody.

K důkladné prohlídce obou stran se doporučují dva dny, kdy každý z nich můžete strávit na jiné straně hranice. Vodopády jsou v obou zemích součástí přírodních rezervací (v Brazílii 550 km2 a v Argentině 1550 km2), které jsou jedinečné ukázky místního ekosystému. Většina plochy rezervace je nepřístupná, ale v okolí vodopádů jsou vytvořeny stezky, kde můžete pozorovat bohatou faunu i flóru. Téměř 2000 druhů rostlin je možné vidět ve 4 různých vrstvách lesa a také nepřeberné množství motýlů, ptáků a živočichů. V parku např. uvidíte kolibříky, tukany nebo hravé nosály.

Na brazilské straně je největší atrakcí vyhlídka na Garganta do Diablo (Dáblův chřtán), kde řeka padá do hloubky 90 metrů a tvoří cca 14 vodopádů s průtokem 13.000m3/sec. Je to až hypnotizující pohled na neskutečné masy vody padající do hlubin a vytvářející neustálý mlžný opar. Připravte se na jemnou sprchu. Další pohled na vodopády nabízejí vyhlídky ve spodní části. Odtud je možné vyrazit na divokou projížďku lodí do těsné blízkosti vodopádů. Jedinečný pohled na vodopády nabízí vyhlídkový let helikoptérou. 

Na argentinské straně je možné jet vláčkem od vstupu do parku až k začátku lávky, vedoucí na hranu vodopádu přímo u Garganta del Diablo. Kromě této atrakce existují dva okruhy stezek, které vám umožní navštívit jednotlivé vodopády a procházet se deštným pralesem. Ve spodní části parku můžete zdarma přejet loďkou na ostrov San Martín, kde jsou také chodníky a vyhlídky.

 

Nejoblíbenější zájezdy Iguaçu