Copacabana

Copacabana je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších pláží na světě. Tato pláž se nachází v jižní zóně Ria de Janeira. Je dlouhá 4 km a patří k největším turistickým lákadlům města.

Oblast byla původně nazývána Sacopenapã (jazyk Tupi) a to až do poloviny 18. století. Poté byla přejmenována dle patronky Bolívie Virgen de Copacabana (Panna Marie Copacabana).

Oblast Copacabany začíná na Princesa Isabel Avenue a končí v Posto Seis. Copacabana leží u Atlantického pobřeží. Na obou koncích pláže jsou postavené historické pevnosti – Fort Copacabana (postavená v roce 1914) na jižním konci a Posto Seis a Fort Duque de Caxias (postavený v roce 1779) na severním konci pláže. Hotely, restaurace a zábavné podniky se nacházejí na Avenida Atlantica. Promenádu Copacabana navrhl Robert Burle Marx a byla dokončena v roce 1970.
Každoročně se na Copacabanu sjíždějí miliony nadšenců, aby právě zde oslavili Nový rok. Tato tradice začala v roce 1950, kdy se zde sešly africké kulty a prováděly rituální oslavy. První ohňostroj byl k vidění v roce 1976. Téměř každý rok je také dějištěm Světového poháru FIFA Beach Soccer.

Nejoblíbenější zájezdy Copacabana