Copacabana je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších pláží na světě. Tato pláž se nachází v jižní zóně Ria de Janeira. Je dlouhá 4 km a patří k největším turistickým lákadlům města.

Oblast byla původně nazývána Sacopenapã (jazyk Tupi) a to až do poloviny 18. století. Poté byla přejmenována dle patronky Bolívie Virgen de Copacabana (Panna Marie Copacabana).

Oblast Copacabany začíná na Princesa Isabel Avenue a končí v Posto Seis. Copacabana leží u Atlantického pobřeží. Na obou koncích pláže jsou postavené historické pevnosti – Fort Copacabana (postavená v roce 1914) na jižním konci a Posto Seis a Fort Duque de Caxias (postavený v roce 1779) na severním konci pláže. Hotely, restaurace a zábavné podniky se nacházejí na Avenida Atlantica. Promenádu Copacabana navrhl Robert Burle Marx a byla dokončena v roce 1970.
Každoročně se na Copacabanu sjíždějí miliony nadšenců, aby právě zde oslavili Nový rok. Tato tradice začala v roce 1950, kdy se zde sešly africké kulty a prováděly rituální oslavy. První ohňostroj byl k vidění v roce 1976. Téměř každý rok je také dějištěm Světového poháru FIFA Beach Soccer.

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.