Copacabana je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších pláží na světě. Tato pláž se nachází v jižní zóně Ria de Janeira. Je dlouhá 4 km a patří k největším turistickým lákadlům města.

Oblast byla původně nazývána Sacopenapã (jazyk Tupi) a to až do poloviny 18. století. Poté byla přejmenována dle patronky Bolívie Virgen de Copacabana (Panna Marie Copacabana).

Oblast Copacabany začíná na Princesa Isabel Avenue a končí v Posto Seis. Copacabana leží u Atlantického pobřeží. Na obou koncích pláže jsou postavené historické pevnosti – Fort Copacabana (postavená v roce 1914) na jižním konci a Posto Seis a Fort Duque de Caxias (postavený v roce 1779) na severním konci pláže. Hotely, restaurace a zábavné podniky se nacházejí na Avenida Atlantica. Promenádu Copacabana navrhl Robert Burle Marx a byla dokončena v roce 1970.
Každoročně se na Copacabanu sjíždějí miliony nadšenců, aby právě zde oslavili Nový rok. Tato tradice začala v roce 1950, kdy se zde sešly africké kulty a prováděly rituální oslavy. První ohňostroj byl k vidění v roce 1976. Téměř každý rok je také dějištěm Světového poháru FIFA Beach Soccer.

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.