Kostarika - úplný ráj pro milovníky přírody. Nádherná pobřeží Karibiku i Pacifiku, aktivní vulkány, horké prameny, národní parky s obrovskou diverzitou fauny i flóry. Jedna z mála země na světě bez armády a jediná země Latinské Ameriky, která neprošla významným vojenským konfliktem po druhé světové válce. V Kostarice rozšířený výraz "Pura vida" plně charakterizuje obyvatele jako pohodové a přátelské lidi. Rozhodně si nenechte ujít: příjemné klima hlavního města San José, národní parky Tortuguero a Carara, vulkány Poas, Irazú a samozřejmě Arenal s horkými prameny Tabacon. Deštný prales můžete vidět v okolí Monteverde, nejkrásnější pláže najdete na pacifickém pobřeží např. v NP Manuel Antonio. Velkou atrakcí jsou i jeskyně Venado. V Kostarice je možné spatřit například kolibříky, papoušky, lenochody, želvy, karety mořské, delfíny, velryby a obrovské množství hmyzu, ptáků a drobných savců.


Oficiální název: Kostarická republika (República de Costa Rica)
Rozloha: 51 100 km2
Obyvatelstvo: 5,097 mil
Národnostní složení: 93,6 % běloši a míšenci (potomci Španělů), 1,9 % černoši (zejména Jamajčané), 1,7 % indiáni, 0,2 % číňané, 2,6 % ostatní
Hlavní město: San José
Státní zřízení: prezidenstká republika
Územní členění: 7 provincií, 81 kantonů, 473 distriktů
Jazyk: španělština, angličtina
Měna: kostarický colón (CRC)
Náboženství: římští katolíci 76,3 %, 14,4 % protestanti, 9,3 % ostatní
Časové pásmo: - 7 SEČ
Mezinárodní předvolba: + 506
Důležitá telefonní čísla: záchranná služba 911, hasiči 118, dopravní polici 2222-9330 / 2222 - 9245

Zastupitelské úřady: Honorární konzulát San José, Carretera a Pavas, De Euromobilia 50 m. norte, Rohrmoser, San José
Telefon +506 2296 3605, mobil: +506 8821 3828
E-mail sanjose@honorary.mzv.cz

Vízum: občané ČR s platnými cestovními pasu mohou cestovat do Kostariky do 90 dnů bez víza. Bezvízový styk za účelem turistiky nelze prodloužit. Důležitá je platnost pasu alespoň 1 den po datu plánovaného opuštění Kostariky a doklad o způsobu vycestování (např. zpáteční letenka) a finanční prostředky ve výši 100 USD na každý měsíc pobytu.

Očkování: doporučuje se virová hepatitida A + B, břišní tyfus, tetanus.

Celní předpisy a omezení: od cla je osvobozeno zboží osobního charakteru nebo sloužící k výkonu povolání účastníka (vše v přiměřeném množství). Při vývozu z Kostariky musejí být rostliny a rostlinné produkty doprovázeny příslušným fytosanitárním osvědčením vydávaným Ministerstvem zemědělství a povolením, které vystaví ministerstvo životního prostředí na základě předloženého dokladu o zakoupení rostliny/produktu.


Elektřina: 120 V, 60 Hz, zásuvkou jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory.

Měna a placení: Nejvhodnější měnou k výměně je USD. K výměně v bankách je potřeba cestovní pas. Nejrozšířenějšími kartami jsou Visa a MasterCards. Lze je využívat ve většině dražších hotelů, v restauracích i obchodech. Bankomaty naleznete ve většině měst a turistických oblastech.


Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.