Avenida 9 de Julio se nachází ve městě Buenos Aires a je nejširší třídou na světě. Jméno získala dle Argentinského dne nezávislosti 9.7.1816. Na křižovatce s Corrientes Avenue leží Náměstí Republiky, kde se nachází slavný Obelisk.

Třída se rozkládá asi 1 km na západ od nábřeží Río de la Plata, čtvrti Retiro na severu a stanici Constitución na jihu. Avenida 9 de Julio má až 7 pruhů v každém směru a je na obou stranách lemována paralelními ulicemi se dvěma jízdními pruhy. Středem projíždí metrobus v koridoru dlouhém 3 km. Ten byl slavnostně otevřen v červenci 2013.

Neobvyklá šířka této třídy zabírá celý městský blok.  Výstavba byla plánována již v roce 1888 s názvem Ayohuma. Práce ale započaly až v roce 1936. Slavnostní otevření se konalo 9.7.1937 a hlavní úsek třídy byl dokončen v roce 1960. Avenida patří mezi nejvíce fotografovaná místa Buenos Aires.
Často se zde konají oslavné pochody fotbalových fanoušků v blízkosti Obelisku.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.