Avenida 9 de Julio se nachází ve městě Buenos Aires a je nejširší třídou na světě. Jméno získala dle Argentinského dne nezávislosti 9.7.1816. Na křižovatce s Corrientes Avenue leží Náměstí Republiky, kde se nachází slavný Obelisk.

Třída se rozkládá asi 1 km na západ od nábřeží Río de la Plata, čtvrti Retiro na severu a stanici Constitución na jihu. Avenida 9 de Julio má až 7 pruhů v každém směru a je na obou stranách lemována paralelními ulicemi se dvěma jízdními pruhy. Středem projíždí metrobus v koridoru dlouhém 3 km. Ten byl slavnostně otevřen v červenci 2013.

Neobvyklá šířka této třídy zabírá celý městský blok.  Výstavba byla plánována již v roce 1888 s názvem Ayohuma. Práce ale započaly až v roce 1936. Slavnostní otevření se konalo 9.7.1937 a hlavní úsek třídy byl dokončen v roce 1960. Avenida patří mezi nejvíce fotografovaná místa Buenos Aires.
Často se zde konají oslavné pochody fotbalových fanoušků v blízkosti Obelisku.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.