San Telmo je proslulou uměleckou čtvrtí a zároveň jednou z nejstarších čtvrtí v Buenos Aires. Je dobře zachovaná s koloniálními budovami, kavárnami, obchody a dlážděnými ulicemi s tanečníky a umělci.

Mezi hlavní atrakce patří staré kostely, muzea, starožitné obchody, Plaza Dorrego a tango.

Během 17. století byla oblast známá jako San Pedro Heights. Byla první „průmyslovou“ oblastí v Buenos Aires  - byl zde první větrný mlýn a sklady. To vedlo k vytvoření prvních sídel v oblasti. Oblast byla začleněna do Buenos Aires v roce 1708 jako „Pece a sklady San Pedro“a duchovní dům zde našli jezuité. V roce 1806 byla zřízena farnost San Padro Gonzalez Telmo (nebo „San Telmo“)pojmenována na počest námořníků. V roce 1852 se začaly zřizovat nové kliniky, zřizovala se plynová síť, osvětlení, kanalizace, dláždily se ulice a stavěly nové domy. Tato éra skončila epidemií žluté horečky v roce 1871. Bohatší obyvatelé se postupně přesunuli do severních částí Buenos Aires. Po roce 1897 začalo San Telmo opět přitahovat umělce.

 Velký počet galerií, muzeí a uměleckých prostor se zde nachází dodnes. Najdete zde i mnoho podniků nabízející představení Tango Show.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.