Led a oheň Patagonie (Argentina a Chile)

Délka:   17 denní zájezd

doprava:      letecky

ubytování:      hotel ***+

strava:      snídaně

27.11.2023 - GARANCE - OBSAZENO

V ceně zájezdu jsou všechny vstupy, výlety a 4 lodní výlety (Beagle Channel, Isla Magdalena, fjordy u Puerto Natales a ledovec Perito Moreno). Jako jediní máme v programu navštěvu Bariloche a oblasti NP Nahuel Huapi. A samozřejmě Tango Show v Buenos Aires včetně večeře.
Cena od 135 900 Kč
M
Petr M. Brno, Česká republika
100%
   hodnoceno dne 2. dubna 2022
Velké poděkování za skvěle organizovaný zájezd s opravdu nevšedními zážitky. Zejména musíme ocenit zvládnutou organizační práci jak před zájezdem, tak během zájezdu v souvislosti s pandemickými opatřeními COVID19, kdy byly výrazně omezeny možnosti přechodu hranic mezi ARG a CHL, které vedly k nutné úpravě programu i zajišťování testování všech klientů. V rámci programu bych se jen přimlouval za navrácení návštěvy TIGRE prostřednictvím příměstské železnice, jelikož tato doprava zajistí autentičtější zážitek z cesty do této lokality.

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha - Buenos Aires - Praha s přestupy včetně tax v ceně 22.000 Kč
 • vnitrostátní přelety
 • 14x nocleh ve 3-4* hotelech se snídaní, 1x oběd, 1x večeře
 • privátní doprava a transfery
 • výše uvedený program včetně vstupů
 • služby průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (příplatek: 22000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2380 Kč)
 • fakultativní výlety a spropitné

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
BUENOS AIRES – USHUAIA – BEAGLE CHANNEL – MAGALHAESŮV PRŮLIV – PUNTA ARENAS – ISLA MAGDALENA – PUERTO NATALES – NP TORRES DEL PAINE – NP BERNARDO O´HIGGINS – EL CALAFATE – PERITO MORENO – EL CHALTEN – FITZ ROY – BARILOCHE – NP NAHUEL HUAPI - BUENOS AIRES.

Nejprve se necháme unést rytmy tanga v Buenos Aires a poté začneme naše putování Patagonií na „konci světa“ v Ushuaia, odkud budeme pokračovat do Chile do NP Torres del Paine, zpět do Argentiny za unikátním ledovcem Perito Moreno a dále až pod majestátní Fitz Roy. Poslední zastávkou je „malé Švýcarsko“ v Bariloche včetně výroben čokolády.

Minimum osob: 8

Stravování: snídaně

snídaně, 1x oběd, 1x večeře

Doprava: letecky

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s přestupem.
2. den: Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu v centru. Po ubytování krátký odpočinek a odpoledne nás čeká prohlídka centra města. Navštívíme Avenida 9 de Julio a slavný Obelisk , Prezidentský palác - Casa Rosada na hlavním náměstí Plaza de Mayo, Metropolitní katedrálu i rušnou pěší zónu Florida, uměleckou čtvrť San Telmo, čtvrť La Boca s pestrobarevnými domky a domácím klubem Diega Maradony Boca Juniors a další zajímavá místa.
3. den: Ráno se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perón. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.
4. den: Transfer na letiště a odlet do nejjižnějšího argentinského města - Ushuaia. Během několika hodin letu se ocitneme v Ohňové zemi, v nejjižnější části Patagonie, odkud začneme naše putování. Transfer do hotelu a volno na prohlídku města.
5. den: Po snídani se pojedeme podívat do Parque Nacional Tierra del Fuego. Tento pobřežní národní park byl vyhlášen jako první v Argentině. V odpoledních hodinách podnikneme výlet lodí po zálivu Beagle Channel, kde uvidíte ostrovy s mnoha ptačími koloniemi a lvouny.
6. den: Ráno odjezd autobusem směrem na Punta Arenas na chilské pevnině. Během cesty napříč celým ostrovem Ohňová země překročíme hranice mezi Argentinou a Chile a nakonec pojedeme trajektem přes Magalhaesův průliv. Tento den Vám umožní poznat Patagonii, tak jako žádný jiný. Nocleh v Punta Arenas.
7. den: Brzy ráno vyrazíme lodí na ostrov Isla Magdalena, kde najdete největší místní kolonii tučnáků. Po návratu prohlídka centra a návštěva repliky lodě Victoria, na které se plavil Fernando Magallanes v roce 1520. Odpoledne odjezd směrem na sever do vnitrozemí. Navečer příjezd do Puerto Natales, které je vstupní branou do národního parku Torres del Paine.
8. den: Celodenní výlet do národního parku Torres del Paine, který je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO a patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulové masivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie.
9. den: Celodenní výlet lodí do NP Bernando O Higgins. Plavba fjordy až k ledovci Balmaceda a Serano. Po cestě dokonce v dáli spatříme vrcholky NP Torres del Paine.
10. den: Po snídani odjezd do Argentiny do městečka El Calafate, ubytování a prohlídka centra. Odpoledne návštěva ptačí rezervace Laguna Nimez v těsné blízkosti Lago Argentino.
11. den: Brzy ráno se vydáme k největší atrakci této oblasti, k ledovci Perito Moreno, který se nachází v Parque Nacional Los Glaciares. Úchvatná podívaná na padající bloky ledu z výšky 60 m do jezera Lago Argentino Vám na dlouho utkví v paměti. Pro odvážné je zde možnost plavby na turistické lodi až do bezprostřední blízkosti ledovce. Návrat do El Calafate a navečer odjezd do El Chalten.
12. den: Brzy ráno se vydáme na celodenní výlet až k úpatí žulového masivu Fitz Roy, této jedinečné přírodní atrakce Patagonie. Navečer návrat do El Calafate.
13. den: Odlet do San Carlos de Bariloche, které je nazýváno městem čokolády, a také Švýcarskem Latinské Ameriky. Leží na břehu jezera Nahuel Huapi a je považováno za nejkrásnější lyžařské středisko Argentiny. Ideální místo pro výlety po Lake District v letním období. Odpoledne prohlídka centra a okolí.
14. den: Během tohoto dne absolvujeme tzv. „Circuito Chico“ – okruh po největších přírodních atrakcích v okolí Bariloche. Odpoledne prohlídka centra a návštěva výrobny čokolády.
15. den: Ráno vyjedeme kabinovou lanovkou na vrchol Cerro Otto, kde navštívíme panoramatickou vyhlídku, odkud je jedinečný výhled na celou jezerní oblast. Také podnikneme krátký výlet místním pabukovým lesem. Návrat do centra, transfer na letiště a odlet do Buenos Aires.
16. den: Individuální volno k posledním nákupům, transfer na letiště a odlet do Prahy.
17. den: Přílet do Prahy.
88%
Vážení budoucí účastníci zájezdu Led a oheň Patagonie, toto hodnocení jsem napsala hlavně pro vás, kteří se do Jižní Ameriky teprve chystáte. Pro mě byl tento zájezd v období 12.3.-29.3.2023 opravdu splněným snem. Zájezdu jsem se zúčastnila sama a patřila jsem ve svém věku 61 let k nejmladším účastníkům, věkové rozmezí bylo 58-74 let a jednalo se většinou o manželské páry. Průvodci Janu Šťastnému je 47 let a je zkušeným cestovatelem, který perfektně mluví španělsky a dokonale se o vás postará. K mým největším zážitkům patřily zejména nádherné Buenos Aires, magická Ushuaia - Fin del Mundo ( škoda, že jen 2 noci ), plavba přes Magalhãesův průliv i za tuleni a tučňáky na Isla Margarita, autobusový okruh s vyhlídkami kolem n.p. Torres del Paine, plavba k ledovci v n.p. Bernardo O'Higgins včetně whisky a jehněčího na farmě, úchvatný ledovec Perito Moreno, vyčerpávající 10 hodinová pěší tůra z El Chalten k monumentálnímu Fitz Roy s lagunou Los Tres a zpět, evropské Bariloche s jezerem Nahuel Huapi a hlavně přátelští Argentinci a Chilané, výborné steaky i víno Malbec. Připomínku mám k úrovni ubytování v Ushuaii - hotel Monaco, https://hotelesdelfindelmundo.com.ar/en/ a v Puerto Natales - Hotel Vendaval 3*, http://hotelvendaval.com/. Hotel Monaco připomíná svým vybavením spíše hostel, někteří účastníci zájezdu měli tu smůlu, že byli ubytováni v přízemí hotelu s výhledem do betonové zdi, prostě komfortněji. Situace se opakovala v Hotelu Vendaval, který vzhledem i ruchem na chodbách a z odpadního potrubí připomínal spíše zrekonstruovaný pavlačový dům. Všichni účastníci zájezdu byli po 3 noci ubytováni v 1. a 2.patře hotelu, kde byly pokoje s výhledem do cihlové a černé plechové zdi v malém dvorku, kam vedla i okna z místní kuchyně. Myslím si, že by cestovní kancelář měla výběru ubytování věnovat příště více pozornosti. Doporučení mám stejné jako manželé Poljakovi k ubytování po tůře k Fitz Roy. Bylo by opravdu vhodné zajistit ubytování v El Chaltén na 2 noci a necestovat po náročné tůře zpět 3 hodiny autobusem do El Calafate. Přeji vám všem krásné zážitky z cest. Jitka Pásková

Hodnoceno dne: 14. dubna 2023

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
92%
Zdravíme Soleádu, zájezd do Patagonie a poznání krás přírody byl nastaven velmi profesionálně. Průvodce měl výborné znalosti o místech, která jsme navštěvovali. Pokud by nebyla přízeň počasí, což nemůže nikdo zajistit, by možná mohl být uveden případný alternativní program, který mohou absolvovat ti účastníci, kteří jsou unaveni či zdravotně hendikepováni během cesty. Domnívám se, že před výstupem k ledovci Fitz Roy a po výstupu by bylo lepší nocovat v El Chalten a potom přesun do El Calafate. V hodnocení dopravy vše výborné, ubytování spíše průměrné. Přejeme Vám další pěkně poznávací zájezdy. Poljakovi

Hodnoceno dne: 11. dubna 2023

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
100%
Zájezd se mi velmi líbil, byla jsem přímo nadšená. Všechno vycházelo na 100%. Pokud se snad vyskytly nějaké drobnosti, průvodce Honza Šťastný je vždy s klidem a úsměvem vyřešil. Dověděli jsme se mnoho zajímavostí z dávné i nedávné historie Argentiny. Zájezd patřil mezi naše nejkrásnější a budeme dlouho vzpomínat.

Hodnoceno dne: 6. dubna 2023

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.