Beagle channel (Beagle průliv) se nachází na jihu Jižní Ameriky v souostroví Tierra del Fuego částečně v Chile a částečně v Argentině. Beagle Channel, Magelhaesův průliv a Drakeův průliv jsou tři splavné kanály kolem Jižní Ameriky mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzhledem k tomu, že Beagle Channel a Magelhaesův průliv jsou úzké, tak se nejvíce využívá Drakeův průliv. Beagle Channel je asi 240 km dlouhý a asi 5 km široký na nejužším místě. Průliv byl pojmenován podle lodě HMS Beagle během prvního hydrografického průzkumu pobřeží Jižní Ameriky, který probíhal v letech 1826 – 1830 a kterému velel kapitán Robert FitzRoy.

Několik menších ostrůvků (Picton, Lennox, Nueva) až po mys Horn byly předmětem dlouhotrvajícího sporu mezi Chile a Argentinou. Tento spor byl uzavřen mírovou smlouvou v roce 1984 mezi těmito dvěma státy a ostrůvky jsou nyní součástí Chile.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.