Beagle channel (Beagle průliv) se nachází na jihu Jižní Ameriky v souostroví Tierra del Fuego částečně v Chile a částečně v Argentině. Beagle Channel, Magelhaesův průliv a Drakeův průliv jsou tři splavné kanály kolem Jižní Ameriky mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzhledem k tomu, že Beagle Channel a Magelhaesův průliv jsou úzké, tak se nejvíce využívá Drakeův průliv. Beagle Channel je asi 240 km dlouhý a asi 5 km široký na nejužším místě. Průliv byl pojmenován podle lodě HMS Beagle během prvního hydrografického průzkumu pobřeží Jižní Ameriky, který probíhal v letech 1826 – 1830 a kterému velel kapitán Robert FitzRoy.

Několik menších ostrůvků (Picton, Lennox, Nueva) až po mys Horn byly předmětem dlouhotrvajícího sporu mezi Chile a Argentinou. Tento spor byl uzavřen mírovou smlouvou v roce 1984 mezi těmito dvěma státy a ostrůvky jsou nyní součástí Chile.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.