Beagle channel (Beagle průliv) se nachází na jihu Jižní Ameriky v souostroví Tierra del Fuego částečně v Chile a částečně v Argentině. Beagle Channel, Magelhaesův průliv a Drakeův průliv jsou tři splavné kanály kolem Jižní Ameriky mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzhledem k tomu, že Beagle Channel a Magelhaesův průliv jsou úzké, tak se nejvíce využívá Drakeův průliv. Beagle Channel je asi 240 km dlouhý a asi 5 km široký na nejužším místě. Průliv byl pojmenován podle lodě HMS Beagle během prvního hydrografického průzkumu pobřeží Jižní Ameriky, který probíhal v letech 1826 – 1830 a kterému velel kapitán Robert FitzRoy.

Několik menších ostrůvků (Picton, Lennox, Nueva) až po mys Horn byly předmětem dlouhotrvajícího sporu mezi Chile a Argentinou. Tento spor byl uzavřen mírovou smlouvou v roce 1984 mezi těmito dvěma státy a ostrůvky jsou nyní součástí Chile.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.