Ushuaia

Ushuaia je hlavním městem argentinské provincie Tierra del Fuego a leží na jižním pobřeží Ohňové země. Leží na břehu kanálu Beagle, který spojuje Atlantik s Pacifikem. Město je považováno za nejjižnější město na světě  - leží 54°48'57 jižní šířky. Díky své výhodné poloze „naproti“ Antarktickému poloostrovu je výchozím bodem pro výpravy na tento kontinent. Je důležitým střediskem rybolovu.

První obyvatelé do oblasti přišli před více než tisíci lety. V roce 1520 při cestě kolem světa proplul Fernão de Magalhães kolem severního pobřeží Ohňové země nově objeveným Magalhãesovým průlivem. Námořníci během plavby uviděli ohně domorodců na pobřeží, a proto se ostrovu říká Ohňová země. V roce 1869 bylo vytvořeno první osídlení na území dnešního města. V roce 1884 bylo založeno město Ushuaia na úpatí andských štítů Martial a Olivia – po založení město sloužilo jako trestanecká kolonie.

Město se nachází v subpolárním podnebném pásu tundry. Mezi největší atrakce patří NP Tierra del Fuego, do kterého se lze dostat pomocí „Tren del Fin del Mundo“ („Vlak konce světa“) – nejjižnější železnicí světa.  Je zde také možnost pronajmout si člun a vydat se k mysu Horn, kde je možnost pozorovat lvouny, tučňáky a hnízdící ptáky. V Ushuaie se nachází mezinárodní letiště.
 

Nejoblíbenější zájezdy Ushuaia