Buenos Aires je hlavním a největším městem Argentiny a zároveň je druhou největší metropolí Jižní Ameriky. Město se rozkládá na břehu západním břehu Río de la Plata, na jihovýchodním pobřeží kontinentu. Je nejnavštěvovanějším městem Jižní Ameriky a jednou z nejdůležitějších, největších a nejlidnatějších jihoamerických metropolí. Je hlavním politickým, finančním, průmyslovým a obchodním centrem Argentiny. Často je nazýváno jako „Paříž Ameriky“.

Buenos Aires je oblíbeným turistickým cílem. Známé je zejména díky evropskému stylu architektury, bohatému kulturnímu životu a největší koncentrací divadel na světě.

Argentina je země přistěhovalců a většina z nich do země vstoupila přes Buenos Aires. Proto zde najdete národnosti z celého světa, ale především z Evropy. Hlavní proudy imigrantů přicházely ze Španělska, Itálie, Británie, Skandinávie, Německa, později z Asie, ale i okolních zemí v Jižní Americe. Najdet zde i mnoho Arabů a největší židovskou komunitu mimo Izrael. Počet obyvatel v roce 2010 byl necelé 3 miliony, metropolitní olbast má vice než 13 milionů. Většina obyvatel jsou římští katolíci.

Historie města je bohatá. První zmínky o osídlení sahají do počátku 16. století. První osadu založili Španělé a jmenovala se „Puerto de Nuestra Señora Santa María del Buen Aire“ („Přístav naší Nejsvětější Panny Marie dobrého větru“). Roku 1541 byla osada vypálena a území získali indiáni. Kolonizátoři se na území vrátili v roce 1580 a nechali postavit město „Ciudad de la Trinidad, y Puerto de Santa María del Buen Aire („Město Nejsvětější Trojice a přístav Nejsvětější Panny Marie dobrého větru“). Roku 1776 se město stalo hlavním městem španělského místokrálovství Río de la Plata. Hlavním městem samostatné Argentiny se stalo Buenos Aires v roce 1880. V roce 1913 zde byla zprovozněna 1. linka metra, první v celé Jižní Americe.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří: Avenida 9 de Julio, Obelisk, Prezidentský palác Casa Rosada, hlavní náměstí Plaza de Mayo, Metropolitní katedrála, pěší zóna Florida, umělecká čtvrť San Telmo, čtvrť La Boca s pestrobarevnými domky či hřbitov Recoleta. Město je kolébkou Tanga, které bylo v roce 2009 zapsáno do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Ve městě najdete mnoho turistických zařízení s představením tanga a typickým argentinských steakem.

Významná je zdejší architektura, která se vyznačuje svojí inspirací evropskou architekturou především v Barceloně, Paříži či Madridu. K vidění jsou nejrůznější architektonické slohy – koloniální, Art Deco, secese, baroko, neogotika, atd.Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.