Punta Arenas je nejdůležitějším městem na pobřeží Magelhaesova průlivu a hlavním městem chilské provincie Region Magallanes y la Antártica Chilena. Je třetím největším městem Patagonie. Město leží na poloostrově Brunswick. Punta Arenas bylo původně založeno chilskou vládou v roce 1848 jako trestanecká kolonie. V následujících letech město rostlo na významu zejména díky námořní dopravě a obchodu. Během tohoto období přišlo do Punta Arenas také mnoho evropských přistěhovalců. Významným ekonomickým přínosem v letech 1890 – 1940 byl chov ovcí – region se stal jedním z nejvýznamnějších světových regionů pro chov ovcí. Do vybudování Panamského průplavu bylo město využíváno jako zastávka na cestě na pacifickou stranu kontinentu. V současnosti je Punta Arenas významným turistickým uzlem jihu Chile.

Dnes mohou návštěvníci města navštívit několik muzeí včetně bývalé rezidence Sarah Braun. Mezi další oblíbená místa vyhledávaná turisty jsou i kolonie tučňáků magellanských.

Punta Arenas je poměrně bohatým městem – nachází se zde chilské zásoby ropy a někvalitního uhlí. Byla zde vybudována moderní elektrárna na metan. Důležitý je stále chov dobytka, rybolov a těžba dřeva. Přístav slouží jako výchozí bod pro zásobování základen na Antarktidě. Populace města je cca 130.000 obyvatel.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.