Punta Arenas je nejdůležitějším městem na pobřeží Magelhaesova průlivu a hlavním městem chilské provincie Region Magallanes y la Antártica Chilena. Je třetím největším městem Patagonie. Město leží na poloostrově Brunswick. Punta Arenas bylo původně založeno chilskou vládou v roce 1848 jako trestanecká kolonie. V následujících letech město rostlo na významu zejména díky námořní dopravě a obchodu. Během tohoto období přišlo do Punta Arenas také mnoho evropských přistěhovalců. Významným ekonomickým přínosem v letech 1890 – 1940 byl chov ovcí – region se stal jedním z nejvýznamnějších světových regionů pro chov ovcí. Do vybudování Panamského průplavu bylo město využíváno jako zastávka na cestě na pacifickou stranu kontinentu. V současnosti je Punta Arenas významným turistickým uzlem jihu Chile.

Dnes mohou návštěvníci města navštívit několik muzeí včetně bývalé rezidence Sarah Braun. Mezi další oblíbená místa vyhledávaná turisty jsou i kolonie tučňáků magellanských.

Punta Arenas je poměrně bohatým městem – nachází se zde chilské zásoby ropy a někvalitního uhlí. Byla zde vybudována moderní elektrárna na metan. Důležitý je stále chov dobytka, rybolov a těžba dřeva. Přístav slouží jako výchozí bod pro zásobování základen na Antarktidě. Populace města je cca 130.000 obyvatel.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.