NP Nahuel Huapi je nejstarší národní park v Argenině. Obklopuje stejnojmenné jezero v podhůří patagonských And. Jeho rozloha je 7 050 km² a leží v nadmořské výšce 720 – 3 574 m.n.m. V národním parku jsou dominantou Andy, jezera, řeky, vodopády, zasněžené vrcholky, ledovce a rozsáhlé lesy.

V roce 1903 Francisco „Perito“ Moreno daroval 75 km² země v této oblasti federální  vládě. V roce 1934 byl založen Národní park Nahuel Huapi. Park má dvě zóny – park a přírodní rezervaci. Město San Carlos de Bariloche je největším městem a výchozím bodem při návštěvě jezera – říká se mu „brána do Patagonie“.
V parku najdete patagonské stepi v nižších výškách a valdivianský deštný prales ve vyšších výškách.  V parku jsou k vidění říční vydry, jeleni, lišky, pumy, papoušci, husy, kachny, labutě, kormoráni či kondoři.

Říká se, že v jezeře žije jezerní netvor „Nahuelito“  –  dle místních je to obří vodní had s hrby ryb.

V parku je možnost sportovního vyžití – trekking, rafting, lyžování, jízda na kajaku, jízda na kolech,lezení po skalách, kite surfing, paragliding,… Jsou zde speciální trasy po horolezce a množství pěších tras. Tato oblast je nejpopulárnější lyžařskou oblastí Argentiny. V zimní sezóně zde přistávají přímé letecké linky např. z Brazílie.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.

TOPlist