Středoamerický ráj (Kostarika a Panama)

Délka:   16 denní zájezd

doprava:      letecky

ubytování:      hotel ***+

strava:      snídaně

Cena od 108 900 Kč
K
Libuše K. Brno
92%
   hodnoceno dne 4. ledna 2022
Zúčastnit se zájezdu jsem rozhodla na poslední chvíli. Byla jsem spokojená s programem i ubytováním. Moc děkuji za ochotu a pomoc CK před odletem a našemu průvodci Honzovi Šťastnému za vstřícnost a trpělivost po celou dobu zájezdu. Ale chci být upřímná. Jedinou připomínku mám k výletu na Poas v dešti a mlze. (Toto počasí je tam velmi časté) O tom jsme věděli od rána a myslím, že v tomto případě by měl být zajištěn náhradní program. Jinak jsem byla nadšená přírodou v Tortugueru, Monteverde a zkrátka všude. Myslím, že vyšla i dobrá parta a to je také důležité. Ještě jednou moc děkuji a omlouvám se za připomínku. Pura vida.

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha – San José/Panama City – Praha včetně tax v ceně 20.000 Kč
 • 12x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
 • 2x ubytování v chatkách s plnou penzí v NP Tortuguero
 • privátní doprava mikrobusem
 • vnitrostátní přelet San José - Panama City
 • exkurze a vstupy dle programu
 • českého a místního odborného průvodce (minimum: 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (příplatek: 18000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2240 Kč)
 • fakultativní výlety a spropitné

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
SAN JOSE – VULKÁN POAS – VODOPÁDY LA PAZ - NP TORTUGUERO – SARCHÍ – VULKÁN ARENAL – JESKYNĚ VENADO – HORKÉ PRAMENY TABACÓN – MONTEVERDE – CARARA – MANUEL ANTONIO – PANAMA CITY – PLAVBA PANAMSKÝM PRŮPLAVEM

Dvě nejrozvinutější země Střední Ameriky oplývají množstvím přírodních atrakcí. Nabídneme Vám to nejlepší, co lze vidět během dvou týdnů. Obdivujte přírodu nejen pohledem vleže z pláže, ale také nad pralesem ze závěsných lávek v Monteverde. Zažijete osvěžující koupel v termálech pod Arenalem a odpočinete si na plážích v Manuel Antonio. Návštěva Kostariky by nebyla kompletní bez NP Tortuguero. Vaši cestu završí plavba panamským průplavem a prohlídka Panama City.

Minimum osob: 8

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem. Přílet do San José. Transfer do hotelu a odpočinek.
2. den: Tento den začneme návštěvou aktivního vulkánu Poas. Kráter se svojí šířkou 1,5 km patří mezi největší na světě. Typickým znakem vulkánu jsou gejzírová jezera smaragdové barvy. Poté následuje přesun do La Paz Waterfall Gardens– soukromé přírodní rezervace. Zde najdete bohaté zastoupení motýlů, ptáků, hmyzu, kočkovitých šelem, zajímavé stezky a nádherné vodopády. Jedinečná příležitost na focení kolibříků u krmítek. Navečer návrat do San José.
3. den: Ráno odjezd ze San José do nejvýznamnější přírodní rezervace Kostariky – NP Tortuguero. Po cestě je možné vidět banánové plantáže. Pobřežní přírodní rezervace Tortuguero se nachází na karibském pobřeží a je vyhlášeným místem rozmnožování mořských želv. Po obědě prohlídka vesnice Tortuguero. Večeře.
4. den: V ranních hodinách se vydáme na procházku prozkoumat probouzející se přírodu. Návrat na snídani. Poté se vydáme na několika hodinovou projížďku po kanálech, kde je možné pozorovat místní faunu a flóru. Po obědě můžete navštívit místní pláže Karibiku, které však nejsou příliš vhodné ke koupání. Na krásné pláže je potřeba si ještě pár dní počkat.
5. den: Ráno poslední výlet po kanálech a poté transfer do San José. Volný večer. Nocleh.
6. den: Ráno vyrazíme do městečka Grecia, kde uvidíme místní unikátní plechový kostel. Dále nás čeká návštěva tradiční výroby dřevěných volských povozů ve vesnici Sarchí. Přesun k městečku La Fortuna v oblasti Arenalu.
7. den: V ranních hodinách se vydáme do nitra vápencových jeskyní Venado, které se formovaly před miliony let. Podnikneme dobrodružný průzkum podzemních chodeb a tunelů. Odpoledne se vydáme na úpatí vulkánu Arenal a projdeme se po lávových polích. Navečer si odpočineme v horkých pramenech Tabacon. Přírodní bazénky a vodopády Vám poskytnou zasloužený odpočinek. Završením celého dne bude výborná bufetová večeře v kostarickém stylu.
8. den: Ráno vyrazíme podél jezera Arenal směrem k přírodní rezervaci Monteverde. V tropickém pralese žije více než 400 druhů ptáků, 490 druhů motýlů, nepřeberné množství savců a více než 2500 druhů rostlin. Celá rezervace je protkaná stezkami, umožňující pozorování života v deštném pralese. Po setmění podnikneme procházku pralesem.
9. den: Vydáme se na procházku pralesem po závěsných mostech, které umožňují pozorovat život v horních korunách pralesa. Fakultativně možnost adrenalinové jízdy na závěsných lanech nad pralesem. Odpoledne návštěva zahrady kolibříků a kávové farmy. Zajímavý výklad o produkci kávy, kakaa a cukrové třtiny.
10. den: Ráno vyrazíme směrem k pacifickému pobřeží. Kolem poledne zastávka ve přímořském městu Jacó. Dále na mostu přes řeku Tarcoles uvidíte desítky krokodýlů, žijících v řece. Poté navštívíme národní park Carara, kde je možné spatřit papoušky ara. Transfer do NP Manuel Antonio.
11. den: Brzy ráno se vydáme do nejmenšího národního parku Kostariky – Manuel Antonio, který tvoří nádherné pláže, skály a tropický prales. Je zde zastoupena bohatá fauna i flóra. Ideální místo pro odpočinek a koupání.
12. den: Volné dopoledne, transfer na letiště do San José a odlet do Panama City. Transfer do hotelu. Nocleh.
13. den: Dopoledne zahájíme prohlídku Panama City. Prohlédneme si historické centrum nazývané „Casco Antiguo“ a také moderní část města, kam je soustředěno jeho obchodní centrum. Odpoledne nás čeká Panamský průplav. Nejvýznamnější stavba Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14.000 nákladních lodí. Navštívíme muzeum, kde se seznámíme s historií i současností této stavby a nakonec navštívíme plavební komoru Miraflores. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme loď proplouvat komorou.
14. den: Brzy ráno se vydáme na jedinečnou plavbu Panamským kanálem. Na palubě výletní lodi proplujeme dvěma plavebními komorami - Miraflores a Pedro Miguel. Ty se plní sladkou vodou z jezera Gatun Lake a lodě tak překonávají výškový rozdíl 26 metrů mezi hladinou jezera Gatun a oceánem. Také proplujeme Culebra Cut - což je část kanálu, která překonává kontinentální rozhraní. Součástí plavby je bufetový oběd. Odpoledne návrat do hotelu.
15. den: Volné dopoledne, odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.
16. den: Přílet do Prahy.
92%
Zúčastnit se zájezdu jsem rozhodla na poslední chvíli. Byla jsem spokojená s programem i ubytováním. Moc děkuji za ochotu a pomoc CK před odletem a našemu průvodci Honzovi Šťastnému za vstřícnost a trpělivost po celou dobu zájezdu. Ale chci být upřímná. Jedinou připomínku mám k výletu na Poas v dešti a mlze. (Toto počasí je tam velmi časté) O tom jsme věděli od rána a myslím, že v tomto případě by měl být zajištěn náhradní program. Jinak jsem byla nadšená přírodou v Tortugueru, Monteverde a zkrátka všude. Myslím, že vyšla i dobrá parta a to je také důležité. Ještě jednou moc děkuji a omlouvám se za připomínku. Pura vida.

Hodnoceno dne: 4. ledna 2022

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
88%
Dobrý den, největším zklamáním bylo pro mne deštivé a relativně chladné počasí v první polovině zájezdu, ale chápu, že to organizátor zájezdu nemůže úplně neovlivnit- možná jen zvolením jiného termínu zájezdu. Druhá věc, kterou jsem doopravdy nemohl při sebepozitivnějším uvažování pochopit byl z mého pohledu zcela nesmyslný výlet za deštivého počasí ke kráteru Poas, který jak bylo řečeno nikdo z organizátorů resp. i účastníků zájezdů ještě neviděl, protože tam je stále mlha resp. prší. Chápu, že máte nastavený program, ale přece i vzhledem k předchozí zkušenosti se špatným počasím by jste dle mého názoru měli mít variantní řešení při nepříznivém počasí. Zbývající část programu již zhruba odpovídala mým představám, jako nevětší zážitky mohu uvést panamský průplav, pohoří Monteverde a hlavně pobyt u pacifiku v Tamarindu. Na závěr mohu zkonstatovat, že rozhodně pozitiva převážila nad negativama. Z.Mrzena

Hodnoceno dne: 20. prosince 2021

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
100%
Děkuji Honzovi za skvělou organizaci a průběh zájezdu, zvlášť ve ztížených podmínkách pandemie. Návštěvy Panamského průplavu překonaly moje očekávání. Děkuji Honzovi, že mi umožnil individuální pochůzky v Kostarice (zatímco skupina se věnovala gastronomii). Mohl jsem tak sledovat všední život v ulicích měst a městeček (San José, Grecia, Arenal, Santa Elena, Quepos !), jejichž architektura se tak zásadně liší proporcemi, tvaroslovím a barevností od toho co máme doma.

Hodnoceno dne: 19. prosince 2021

   
Cena / kvalita
   
Služby průvodce
   
Doprava a ubytování
   
Klientský servis
   
Program zájezdu

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.