Španělsky Ciudad de Panamá je hlavním městem Panamské republiky. Počet obyvatel je více než 880 690. Obyvatelé jsou označováni jako „capitalinos“ a jsou to především Afro-Panamci, míšenci, mulati. Město se nachází na pobřeží Panamského zálivu, východně od ústí Panamského průplavu do Pacifiku. Je politickým, administrativním, kulturním a ekonomickým centrem země. Ve městě se nachází i státní univerzity.

„Staré město“ bylo založeno v roce 1519, kdy se zde usadili španělští osadníci, a tak vzniklo první trvale osídlené město na pobřeží Pacifiku.  Sloužilo jako výchozí bod španělským objevitelských výprav. Sloužilo i jako překladiště pro zboží, zlato a stříbro, které se přepravovalo přes Panamskou šíji na karibské pobřeží a dále do Evropy. V letech 1539, 1563, 1644 bylo město částečně zničeno požáry. Od začátku 17. století bylo terčem pirátských útoků.  Po mohutném útoku piráta Henryho Morgana v roce 1671 bylo město zničeno. Ruiny zničeného města jsou dnes archeologickou lokalitou (Panamá Viejo).
 „Nové město“ Španělé vystavěli v roce 1673 jako „novou Panamu“ přibližně 2,5 km od původního města. Dnes je tato stará zástavba jednou z městských čtvrtí moderního města. Během kalifornské zlaté horečky nastal velký rozvoj města, neboť tudy cestovalo mnoho lidí. Dalším významným bodem pro rozvoj byla otevření Panamského průplavu v roce 1914. V letech 1970 – 1980 se město stalo mezinárodním bankovním centrem a bylo známé jako centrum mezinárodního praní špinavých peněz.

Ve staré čtvrti Casco Viejo je k vidění španělská koloniální architektura.Zdejší ekonomika tvoří především bankovnictví, obchod a cestovní ruch. Je závislá na obchodu a lodní dopravě.

Nejnavštěvovanějšími místy jsou: Las Bóvedas – nábřežní promenáda, Katedrála na Plaza de la Catedral, Teatro Nacional, Museo del Canal Interoceánico, Palacio de las Garzas.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.