San José je hlavním městem Kostariky, které se rozkládá v kostarickém centrálním údolí (1 170 m.n.m), ve kterém žije většina obyvatel Kostariky. V San José žije přibližně 347 tisíc obyvatel. Je sídlem vlády, hlavním bodem politické a ekonomické aktivity a centrem pracovních příležitostí.

Název města je odvozen od jména svatého Josefa (San José). Tento název nese více měst v několika státech, které v minulosti byly španělskými koloniemi. San José je město, kde můžete vedle historickým budov z koloniálního období vidět ultramoderní stavby. Největším problémem je zde znečištění vody a ovzduší. Město je ale stále jedním z nejbezpečnějších a nejméně násilných měst v Latinské Americe. Zároveň je jedním z nejmladších měst Latinské Ameriky. První moderní čtvrť nese jméno po svém zakladateli  Monsieru Amonovi. Dnešní San José je moderní město plné umění, architektury, obchodů a je oblíbenou turistickou nestihaní.

Nejpopulárnějším jídlem v San José a celé Kostarice je Gallo Pinto – směs smažené rýže s černými fazolemi. Podává se s tortillou a zakysanou smetanou. Dalším oblíbeným jídlem je Casado – rýže, fazole a maso.

Nejnavštěvovanějšími místy ve městě jsou Národní divadlo, Národní muzem, Muzeum zlata či místní trh.
 
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.