San José

San José je hlavním městem Kostariky, které se rozkládá v kostarickém centrálním údolí (1 170 m.n.m), ve kterém žije většina obyvatel Kostariky. V San José žije přibližně 347 tisíc obyvatel. Je sídlem vlády, hlavním bodem politické a ekonomické aktivity a centrem pracovních příležitostí.

Název města je odvozen od jména svatého Josefa (San José). Tento název nese více měst v několika státech, které v minulosti byly španělskými koloniemi. San José je město, kde můžete vedle historickým budov z koloniálního období vidět ultramoderní stavby. Největším problémem je zde znečištění vody a ovzduší. Město je ale stále jedním z nejbezpečnějších a nejméně násilných měst v Latinské Americe. Zároveň je jedním z nejmladších měst Latinské Ameriky. První moderní čtvrť nese jméno po svém zakladateli  Monsieru Amonovi. Dnešní San José je moderní město plné umění, architektury, obchodů a je oblíbenou turistickou nestihaní.

Nejpopulárnějším jídlem v San José a celé Kostarice je Gallo Pinto – směs smažené rýže s černými fazolemi. Podává se s tortillou a zakysanou smetanou. Dalším oblíbeným jídlem je Casado – rýže, fazole a maso.

Nejnavštěvovanějšími místy ve městě jsou Národní divadlo, Národní muzem, Muzeum zlata či místní trh.
 
 

Nejoblíbenější zájezdy San José