Vulkán Arenal se nachází na jihovýchodním břehu jezera Arenal ve střední Kostarice. Od San José je vzdálený asi 90 km. Dosahuje do výšky 1670 m.n.m. Poslední erupce, která byla zaznamenána, proběhla 23.8.2000.

Stratovulkán Arenal na sebe více upozornil 29.7.1968, kdy došlo k erupci po téměř 400 letech nečinnosti. V první fázi sopka vyvrhla velké sopečné pumy, které se dostaly až do 5 km vzdálenosti a následně vytvošila pyroklastické proudy. Jako první byl zasažen Tabacon. Během poslední fáze erupce se ze sopky začala valit viskózní láva.

Vrchol sopky je většinou zahalen mraky a tak je štěstí, když se naskytne možnost vidět celý vulkán. V jeho okolí se nachází mnoho teplých pramenů, které lákají turisty.

Oblast Arenalu včetně jezera je vyhlášena národním parkem. Ten vznikl v roce 1991 a má rozlohu 12 124 ha.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.