„Obelisk of Buenos Aires“ je národní kulturní památkou a ikonou města Buenos Aires. Nachází se na náměstí Plaza de la Repúblika na slavné Avenida de 9 Julio. Byl postaven na památku 400-stého výročí založení města. Jelikož je Obelisk spojen s nočním životem v Buenos Aires, vláda města zahájila projekt Punto Obelisco – vytvoření zóny LED osvětlení.
Stavba začala 20.3.1936 a dokončen byl 23.5.1936. Projekt vytvořil architekt Alberto Preibisch (byl jedním z hlavních představitelů argentinského modernismu) na žádost starosty. Na jeho výstavbu byl použit bílý kámen z Córdoby. Výstavbu prováděla německá firma, která stihla dokončit svou práci v rekordním čase 31 dnů, se 157 pracovníky. Má jen jeden vstup na západní straně a na vrcholu jsou čtyři okna.
Na místě, kde Obelisk stojí, byl dříve kostel, který byl zbourán. V tomto kostele byla poprvé oficiálně v Buenos Aires vyvěšena argentinská vlajka v roce 1812. Tato událost je zaznamenána na jednom z nápisů na severní straně pomníku. V roce 1938 byly odstraněny některé z desek pomníku a byly nahrazeny novými v roce 1943.
Tato slavná památka se bohužel stala terčem vandalství. V roce 1980 skupina aktivistů Obelisk polila barvami z předních oken.
Obelisk byl v minulosti již několikrát „vyzdoben“ k různým oslavám a výročím (např. jako vánoční stromeček). Je velice populární mezi fotbalovými fanoušky k oslavám vítězství jejich oblíbených klubů.

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.