„Obelisk of Buenos Aires“ je národní kulturní památkou a ikonou města Buenos Aires. Nachází se na náměstí Plaza de la Repúblika na slavné Avenida de 9 Julio. Byl postaven na památku 400-stého výročí založení města. Jelikož je Obelisk spojen s nočním životem v Buenos Aires, vláda města zahájila projekt Punto Obelisco – vytvoření zóny LED osvětlení.
Stavba začala 20.3.1936 a dokončen byl 23.5.1936. Projekt vytvořil architekt Alberto Preibisch (byl jedním z hlavních představitelů argentinského modernismu) na žádost starosty. Na jeho výstavbu byl použit bílý kámen z Córdoby. Výstavbu prováděla německá firma, která stihla dokončit svou práci v rekordním čase 31 dnů, se 157 pracovníky. Má jen jeden vstup na západní straně a na vrcholu jsou čtyři okna.
Na místě, kde Obelisk stojí, byl dříve kostel, který byl zbourán. V tomto kostele byla poprvé oficiálně v Buenos Aires vyvěšena argentinská vlajka v roce 1812. Tato událost je zaznamenána na jednom z nápisů na severní straně pomníku. V roce 1938 byly odstraněny některé z desek pomníku a byly nahrazeny novými v roce 1943.
Tato slavná památka se bohužel stala terčem vandalství. V roce 1980 skupina aktivistů Obelisk polila barvami z předních oken.
Obelisk byl v minulosti již několikrát „vyzdoben“ k různým oslavám a výročím (např. jako vánoční stromeček). Je velice populární mezi fotbalovými fanoušky k oslavám vítězství jejich oblíbených klubů.

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.