Nazca je město na jižním pobřeží Peru. Je hlavním městem provincie Nazca. Název je odvozen od stejnojmenné kultury (100 př.n.l. – 800 n.l.). Během působení této kultury vznikly geoglyfy (zapsány na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1994) a ceremoniální centrum Cahuachi. Vybudovali také Puquios – systém podzemních vodních toků, který funguje dodnes. Nazca je jedním z nejvíce vyprahlých regionů na světě.

Během španělského koloniálního období byla Nazca známá pro výrobu vína. Zdejší víno bylo distribuováno po celém Peru i mimo něj. Město Nazca bylo založeno v roce 1821 a v roce 1855 bylo povýšeno na čtvrť. Provincií se stalo v roce 1941.

12.9.1996 město zasáhlo zemětřesení, které zničilo město a jeho okolí. Během následujících 12 let bylo město kompletně přestavěno.
Ve městě se nachází malé letiště, ze kterého se podnikají lety nad obrazci v poušti. Mezi nejznámější obrazce patří: astronaut, kolibřík, opice, pavouk, pes, pelikán, kondor.

Zájezdy

Podzimní zájezdy 2019 se již plní.....

Letošní jarní termíny jsou vyprodané a již se začínají plnit podzimní termíny. Pokud byste rádi s námi rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd do severního Peru.

TOPlist