Nazca je město na jižním pobřeží Peru. Je hlavním městem provincie Nazca. Název je odvozen od stejnojmenné kultury (100 př.n.l. – 800 n.l.). Během působení této kultury vznikly geoglyfy (zapsány na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1994) a ceremoniální centrum Cahuachi. Vybudovali také Puquios – systém podzemních vodních toků, který funguje dodnes. Nazca je jedním z nejvíce vyprahlých regionů na světě.

Během španělského koloniálního období byla Nazca známá pro výrobu vína. Zdejší víno bylo distribuováno po celém Peru i mimo něj. Město Nazca bylo založeno v roce 1821 a v roce 1855 bylo povýšeno na čtvrť. Provincií se stalo v roce 1941.

12.9.1996 město zasáhlo zemětřesení, které zničilo město a jeho okolí. Během následujících 12 let bylo město kompletně přestavěno.
Ve městě se nachází malé letiště, ze kterého se podnikají lety nad obrazci v poušti. Mezi nejznámější obrazce patří: astronaut, kolibřík, opice, pavouk, pes, pelikán, kondor.

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.