Je městem v Kolumbii v části Cundinamarca. Město se nachází 50 km severně od Bogoty. Je hlavním městem provincie a sídlem diecéze. Rozkládá se v nadmořské výšce 2 652 m a má více než 118 100 obyvatel. Město je proslulé především díky solné katedrále  – je to podzemní římsko-katolický kostel postavený v tunelech solného dolu 200 m pod zemí. Je oblíbeným turistickým cílem a poutním místem v Kolumbii. Ve městě je k vidění architektura koloniálního stylu (např. náměstí Gonzales Forero).

V údolí Abra, které se nachází mezi Zipaquirá a Tocancipa, byly nalezeny jedny z nejstarších lidských ostatků v Kolumbii. Zipaquirá je jezdím z nejstarších měst v Kolumbii. Počátky města se datují do doby španělského dobytí. Existují dva možné původy názvu města. Jeden převzatý od domorodých lidí „Chicaquicha“ – „naše velká zeď“ nebo „město našeho otce“. Další možnost je odvození od „zipa“ – titul guvernéra obce, za jménem„Quira“, a tedy „Zipa-Quirá“. V roce 1600 Don Luis Henríquez založil osadu a vesnici označil jako „Zipaquirá“. V roce 1852 Zipaquirá změnila postavení a stala se autonomní oblastí Zipaquirá.

Důležitým odvětvím je zemědělství – zejména chov mléčného skotu. Zdejší průmysl je spojen s výrobou, zpracováním a rafinací soli.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.