Bogota

Je hlavním a největším městem Kolumbie. Počet obyvatel je přibližně 8 mil. a je tak 5. nejlidnatějším městem Ameriky. Nachází se v Andách v nadmořské výšce 2 600 m.n.m.  Je často nazývaná „Athénami Jižní Ameriky“. V 90. letech bylo město známé pro vysokou míru zločinnosti.  V centru jsou vidět historické budovy, ale i moderní mrakodrapy a mnohaproudové silnice.  Je nejrychleji rostoucím hlavním městem v Latinské Americe a očekává se, že v roce 2038 bude mít více než 25 mil. obyvatel.

Městem protékají čtyři řeky – Juan Amarillo, Salittre, Fucha a Tunjuelito.

Oblast dnešní Bogoty jako první osídlily domorodé kmeny Muiscas. S příchodem španělů se z oblasti stala hlavní osada a později hlavní sídlo vícekrálovství Nová Granada. S nezávislostí se Bogota stala hlavním městem Kolumbie. 25.12. 1884 vyjela v Bogotě první tramvaj.

K významným turistickým cílům v Bogotě patří – botanická zahrada José Celestino Mutis, La quinta de Bolivar, planetárium, historické centrum La Candelaria, moderní čtvrť Usaquén nebo vrcholek Montserrate tyčící se nad městem ve výšce 3150 m.

Tradičním kolumbijským pokrmem je tamal  - pasta vyrobená z rýže, masa, cizrny, mrkve a koření, smotaná v listě a vařená v páře. Dále pak sancocho – vývar z různých druhů masa s bramborami, fazolemi a další zeleninou, příp. ajiaco – bramborová polévka s kuřecím masem a avokádem.

Národním sportem je fotbal. V roce 2011 se zde konal FIFA U-20 World Cup. Dalším významným sportem je pak cyklistika.
 

Nejoblíbenější zájezdy Bogota