Je kolumbijské hlavní město oblasti Risaralda. Nachází se v západní Kolumbii v podhůří And. Město se rozkládá v nadmořské výšce 1 411 m.n.m. a počet obyvatel je přibližně 600 tisíc. Jde o jedno ze tří měst tzv. kávového trojúhelníku – Pereira, Manizales a Armenia. Oblast mezi těmito městy získala svůj název díky velkému zastoupení kávové produkce.

Původními obyvateli města byli Quibaya – komunita zlatých řemeslníků. První osídlení v oblasti bylo založeno v roce 1540 Španěly. Asi v roce 1691 byla osada přesunuta na místo dnešní Pereiry. Po roce 1920 do Pereiry přicházeli osadníci kvůli její ekonomicky strategické poloze a úrodné půdě. Pěstovala se zde káva, cukrová třtina a choval se zde dobytek. V dnešní době Pereira hostí nadnárodní korporace jako je Nestlé, Coats a AVESCO. V budoucnu se zde možná bude produkovat etanol. Město je také centrem dopravní logistiky (FedEx, DHL, …). V dnešní době je Pereira městem s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v Kolumbii.
Turisty láká především jezero Otún a Santa Isabel. V minulosti bylo město ovlivněno obchodem s drogami.
 

Zájezdy

Podzimní zájezdy 2019 se již plní.....

Letošní jarní termíny jsou vyprodané a již se začínají plnit podzimní termíny. Pokud byste rádi s námi rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd do severního Peru.

TOPlist