Město založené jako San Sebastian de Huaraz se nachází v Peru asi 420 kilometrů od Limy. Město se rozkládá v údolí Callejon de Huaylas na pravé straně řeky Santa v převýšení asi 3 050 m. V Huarazu žije asi 120 tisíc obyvatel a je druhým největším městem ve středních peruánských Andách.

Je finančním a obchodním centrem oblasti Callejon de Huaylas, turistickým centrem a jedním z důležitých měst peruánských And. Zároveň je Huaraz hlavním střediskem zimních sportů. Jsou zde ideální podmínky k horolezectví, turistice či snowboardingu.  Nejvíce navštěvované jsou ledovce, Cordillera Blanca či vrchol Huascarán ve stejnojmenném národním parku, který je nejvyšší horou v Peru (6 768 m). Je známý jako „Švýcarsko Jihu“ pro své vrcholy, které jsou k vidění z města.

První obyvatelé zde žily asi 10 000 let př.n.l.  Historické záznamy jsou od roku 1533, kdy do oblasti dorazila španělská armáda, kterou vedl Hernando Pizarro. Španělé od počátku využívali nerostné bohatství regionu – stříbro, olovo, cín. I nyní je těžba hlavní ekonomickou činností region
u.
Huarazská kuchyně patří k jedné z nejvíce uznávaných v peruánských Andách. Nejoblíbenějšími jídly jsou Picante de Cuy (pečené morče v máčce z červeného koření s brambory) či Pachamanca (pokrm připravovaný na zemi na horkých kamenech z různých druhů masa, podávaný s pečenou kukuřicí a bramborem).
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.