Arequipa je hlavním a největším městem departmentu Arequipa v Peru. Nachází se v nadmořské výšce 2 328 m.n.m. a žije zde necelých 870 tisíc obyvatel. Zároveň je druhým nejlidnatějším a nejvíce industrializovaným městem v Peru. Město má úzké obchodní vztahy s Brazílií, Chile a Bolívií.

Arequipa byla založena v roce 1540 jako „Villa Hermosa de Nuestra Se Byla založena v roce 1540 jako „Villa Hermosa de Nuestra Señora de la Asunción“. V roce 1541 ji král Karel V. udělil titul „město“. Během koloniálního období byla Arequipa hospodářským centrem. Poté, co Peru získalo nezávislost, se stala Arequipa důležitým politickým centrem a středem povstání. V letech 1835 a 1883 byla vyhlášena hlavním městem Peru. V té době se stala ohniskem lidových a demokratizačních povstání. V roce 1936 se zde narodil spisovatel Mario Vargas Llosa. V roce 2000 bylo historické centrum města zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Zdejší styl architektury, který je kombinací náboženského, koloniálního a republikánského architektonického stylu se nazývá „Escuela Arequipeña“. Významnými místy jsou např.: Plaza de Armas, Bazilika katedrály Arequipa či klášter Santa Catalina. Město je také přezdíváno „ Bílé město“ – ciudad blanca, podle bílého vulkanického kamene, který se používal na výstavbu města od 16.století.

Průmyslová činnost zahrnuje vlněné výrobky zejména k vývozu. Důležitý význam má i stavebnictví, obchod, zemědělství a textilní průmysl.
Město Arequipa je také sídlem Ústavního soudu Peru.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.