Je velkoměstem Kolumbie. V roce 2006 zde žilo asi 3,2 miliou obyvatel. Je druhým největším městem Kolumbie po Bogotě a jedno z největších industriálních měst ve státě. Rozkládá se na březích řeky Medellín v Aburrajském údolí v nadmořské výšce 1 538 m.n.m.

Toto údolí bylo objeveno Španěly v roce 1541. Město vzniklo v první polovině 17. století. Roku 1674 královna-regentka doña Mariana Rakouská vydala královský výnos a jím potvrdila založení města Villa de Nuestra Señora de la Candelaria de Medellín.

Je zde chladnější klima, což je způsobené nadmořskou výškou. Podnebí je vlhké subtropické.

V 80. letech bylo město obávanou baštou kolumbijské narkomafie a obyvatelé žili v neustálém strachu z teroristických činů skupiny kolem drogového bosse Pabla Escóbara, který byl roku 1993 dopaden. Nyní má město pověst jednoho z nejbezpečnějších v zemi.

Každoročně se zde v srpnu koná festival květin – La Feria de Las Flores.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v podzimních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd Do nitra And. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.

TOPlist