Cartagena de Indias je město na severním pobřeží Kolumbie u Karibského moře. Je přístavním městem s populací asi 892 545 obyvatel. Je pátým největším městem Kolumbie a hlavním městem departementu Bolívar.  Zdejší ekonomiku tvoří zejména cestovní ruch, námořní a petrochemický průmysl.

Město bylo založeno v roce 1533 a bylo pojmenováno podle Cartageny ve Španělsku. Během koloniálního období hrála Cartagena klíčovou roli při správě a rozšiřování španělské říše. Jelikož zde byla královská rodina, byla centrem politické a ekonomické aktivity. Město bylo díky své poloze a důležitosti často napadáno piráty, proto má město jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku. V roce 1984 bylo koloniální opevněné město a pevnost Cartagena zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Centrum města má pestrou architekturu – koloniální styl, republikánský či italský styl. Významnými místy a památkami ve městě jsou: Plaza de los Coches, náměstí San Pedro Claver, Plaza de Bolívar, Palác inkvizice, katedrála Cartagena či kostel Santo Domingo.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.