Cartagena de Indias je město na severním pobřeží Kolumbie u Karibského moře. Je přístavním městem s populací asi 892 545 obyvatel. Je pátým největším městem Kolumbie a hlavním městem departementu Bolívar.  Zdejší ekonomiku tvoří zejména cestovní ruch, námořní a petrochemický průmysl.

Město bylo založeno v roce 1533 a bylo pojmenováno podle Cartageny ve Španělsku. Během koloniálního období hrála Cartagena klíčovou roli při správě a rozšiřování španělské říše. Jelikož zde byla královská rodina, byla centrem politické a ekonomické aktivity. Město bylo díky své poloze a důležitosti často napadáno piráty, proto má město jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku. V roce 1984 bylo koloniální opevněné město a pevnost Cartagena zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Centrum města má pestrou architekturu – koloniální styl, republikánský či italský styl. Významnými místy a památkami ve městě jsou: Plaza de los Coches, náměstí San Pedro Claver, Plaza de Bolívar, Palác inkvizice, katedrála Cartagena či kostel Santo Domingo.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.