Potosí je město ve stejnojmenném departementu na jihu Bolívie. Rozkládá se na úbočí hory Cerro Rico, v níž fungoval největší stříbrný důl na světě. V Potosí byla první mincovna v koloniální Latinské Americe. Počet obyvatel je přibližně 241 tisíc.

Město bylo založeno v roce 1545 jako hornické město v nově vzniklém místokrálovství Peru. Po roce 1608 v dolech začali pracovat afričtí otroci. V roce 1776 bylo Potosí i celé tzv. Horní Peru přičleněno k místokrálovství  Río de la Plata se sídlem v Buenos Aires. V roce 1825 se stalo Potosí součástí nezávislé Bolívie s asi 8 tisíci obyvateli. Před úplným vylidněním město zachránily nové cínové doly v polovině 19. století a turismus na konci 20. století. V roce 1987 bylo město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a v roce 2014 na seznam světového dědictví v ohrožení. 
 

Zájezdy

Podzimní zájezdy 2019 se již plní.....

Letošní jarní termíny jsou vyprodané a již se začínají plnit podzimní termíny. Pokud byste rádi s námi rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd do severního Peru.

TOPlist