Potosí je město ve stejnojmenném departementu na jihu Bolívie. Rozkládá se na úbočí hory Cerro Rico, v níž fungoval největší stříbrný důl na světě. V Potosí byla první mincovna v koloniální Latinské Americe. Počet obyvatel je přibližně 241 tisíc.

Město bylo založeno v roce 1545 jako hornické město v nově vzniklém místokrálovství Peru. Po roce 1608 v dolech začali pracovat afričtí otroci. V roce 1776 bylo Potosí i celé tzv. Horní Peru přičleněno k místokrálovství  Río de la Plata se sídlem v Buenos Aires. V roce 1825 se stalo Potosí součástí nezávislé Bolívie s asi 8 tisíci obyvateli. Před úplným vylidněním město zachránily nové cínové doly v polovině 19. století a turismus na konci 20. století. V roce 1987 bylo město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a v roce 2014 na seznam světového dědictví v ohrožení. 
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.