Je hlavním městem stejnojmenné argentinské provincie. Nachází se na východní straně And, asi 200 km od nejvyššího vrcholu Jižní Ameriky - Aconcaguy. Počet obyvatel města je asi 115 tisíc. Zdejší klima je subtropické. Mnoho turistů sem láká argentinské víno, horská turistika a adrenalinové sporty. Ve městě stojí za návštěvu Španělské náměstí, Náměstí nezávislosti, park San Martín se Zoo nebo Centrální park.

Dvěma hlavními odvětvími v oblasti jsou olivový olej a výroba vína. Region v okolí Mendozy je největší vinařskou oblastí Latinské Ameriky. Mendoza je jedním z 9 měst na světě v síti velkých měst vína a nově vznikající enoturismu (vinařské turistiky). Každoročně se zde začátkem března koná Fiesta Nacional de la Vendimia (Národní Žernosecké vinobraní).

V roce 1861 město zasáhlo silné zemětřesení. Následně byla Mendoza znovu vybudována, avšak tentokrát s většími náměstími a širšími ulicemi jako prevence pro případ dalšího zemětřesení.

V roce 2008 National Geographic uvedl Mendozu jako jedno z 10 nejkrásnějších historických míst na světě.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.

TOPlist