Je hlavním městem stejnojmenné argentinské provincie. Nachází se na východní straně And, asi 200 km od nejvyššího vrcholu Jižní Ameriky - Aconcaguy. Počet obyvatel města je asi 115 tisíc. Zdejší klima je subtropické. Mnoho turistů sem láká argentinské víno, horská turistika a adrenalinové sporty. Ve městě stojí za návštěvu Španělské náměstí, Náměstí nezávislosti, park San Martín se Zoo nebo Centrální park.

Dvěma hlavními odvětvími v oblasti jsou olivový olej a výroba vína. Region v okolí Mendozy je největší vinařskou oblastí Latinské Ameriky. Mendoza je jedním z 9 měst na světě v síti velkých měst vína a nově vznikající enoturismu (vinařské turistiky). Každoročně se zde začátkem března koná Fiesta Nacional de la Vendimia (Národní Žernosecké vinobraní).

V roce 1861 město zasáhlo silné zemětřesení. Následně byla Mendoza znovu vybudována, avšak tentokrát s většími náměstími a širšími ulicemi jako prevence pro případ dalšího zemětřesení.

V roce 2008 National Geographic uvedl Mendozu jako jedno z 10 nejkrásnějších historických míst na světě.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.