Aconcagua je s výškou 6 960 m.n.m nejvyšší horou na jižní polokouli. Nachází v Argentině v Andách, 112 km od města Mendoza. Je ohraničena údolími Valle de las Vacas a Valle de los Horcones. Hora včetně jejího okolí je součástí Přírodního parku Aconcagua. Je jednou z hor tzv. „Seven Summits“ („Sedm vrcholů“). Na úbočích hory je několik ledovců. U hory pramení stejnojmenná řeka, která ústí do Tichého oceánu nedaleko města Valparaíso.

Inkové nazývaly tuto horu „Anco-cahuac“ – „Bílá stráž“. První Evropan, který prozkoumal okolí Aconcaguay byl José de San Martín. První Evropan, který se pokus vylézt na vrchol byl Paul Gussfeldt – v roce 1883 se dostal do výšky 6560 m. Vrcholu jako první dosáhl Švýcar Matias Zurbriggen v roce 1897. 

K výstupu na horu je třeba mít povolení. Každoročně se vrchol pokouší zdolat 3 500 lidí. Nejrychlejší výstup byl učiněn v roce 1991 – 5 hodin a 45 minut.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.