O nás

Již od začátku fungování cestovní kanceláře byla pro všechny zájezdy stanovena kvalitativní kritéria, která jsou pečlivě dodržována. Nabídku zájezdů lze charakterizovat jako "komfortně poznávací" okruhy. Všechny programy zájezdů připravujeme sami na základě osobních zkušeností z jednotlivých zemí. Cílem není nabídnout pouze "standardní" program jako většina velkých touroperátorů, ale naopak klientům ukázat něco navíc, co v jiných nabídkách nenajdou. Praxe nám dává za pravdu. Již několikrát se podobná nabídka jako naše později objevila u konkurečních cestovních kanceláří.

Kromě jedinečného programu zájezdu standardně zajištujeme ubytování v 3-4* hotelech, komfortní privátní dopravu během okruhů, vnitrostátní přelety a především zkušené průvodce. Oba společníci pravidelně jezdí jako průvodci se skupinami a snaží se promítnout všechny praktické zkušenosti z cest do budoucích programů.

Další nesmírnou výhodou je velikost skupin. I v tomto ohledu se snažíme klientům poskytnout maximální požitek z cestování, a proto cestujeme v počtu 6-12 osob ve skupině. Takto malá skupinka klientů umožnuje flexibilně upravovat denní program dle přání účastníků a navíc zaručuje dostatečnou míru exkluzivity cestování.

Velký důraz klademe také na komunikaci s klienty. Od prvního kontaktu až po odjezd na zájezd se snažíme klientům poskytnout maximum dostupných informací.

Kromě standardních katalogových poznávacích okruhů se také zaměřujeme na individuální a firemní klientelu. Dle přání klientů připravujeme programy šité na míru do jakékoliv země regionu.

V roce 2009 jsme do nabídky zařadili i polární plavby v oblasti Antarktidy, Arktidy, Špicberk, Grónska, Norska a dalších regionů. Dále nabízíme plavby na Galapágách. Nabídku těchto plaveb najdete na našem novém webu www.polarni-plavby.cz.

Společníci: Ing. Pavel Novotný a Ing. Jan Šťastný

Počet zaměstnaců: 3

Rok založení: 2004

Spolupracující průvodci: 10+

Kromě zákonného pojištění proti úpadku cestovní kanceláře máme také sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobné organizátorem zájezdu. Podrobné informace k pojištění najdete v sekci Pojištění cestovní kanceláře.

Zaměstnanci naší cestovní kanceláře:

Ing. Pavel Novotný

Ing. Pavel NovotnýVystudoval obor podniková ekonomika na Technické Univerzitě v Liberci. Během studií se u něho projevila láska k cizím jazykům, kterou měl možnost zúročit během tří semestrálních pobytů na Univerzitě ve Veroně a také v Paříži, kde absolvoval poslední půlroční pracovně-studijní stáž. Díky znalosti angličtiny, italštiny, francouzštiny, španělštiny a později portugalštiny si při studiích přivydělával jako průvodce poznávacích zájezdů a odtud byl již jen krok k založení vlastní cestovní kanceláře. Za 20 let praxe v cestovním ruchu absolvoval asi 70 cest do Latinské Ameriky a procestoval všechny její země. Již v roce 2008 začal vymýšlet první okruh po Kolumbii, což se v té době jevilo jako holé šílenství. Dnes je Kolumbie jednou z nejvíce poptávaných destinací naší cestovní kanceláře. Kromě toho provází na zájezdech po Evropě i turisty z Latinské Ameriky, především z Mexika. Za jeden z bizarních úspěchů považuje organizaci zájezdu do Brazílie pro Mexičany. Mezi 10 největších zážitků z Jižní Ameriky vedle samozřejmých atrakcí jako je jedinečná krása členitého Rio de Janeira, majestátních vodopádů Iguazú nebo Machu Picchu, počítá pořádný argentinský steak, svěží bílou barvu rozlehlé solné poušti Uyuni v Bolívii ideálně zbarvenou lehce do modra na konci období dešťů, večerní procházku pod koloniálními balkóny romantické Cartageny v Kolumbii zakončenou drinkem na středověkých hradbách, západ slunce nad oblastí jezera Mamori v brazilské části Amazonky nebo plavbu po Galapágách doprovázenou delfíny a tereji modronohými s vyloděním mezi lachtany. Latinská Amerika je ale natolik pestrá, že jakýkoliv výběr TOP10, TOP20 ani TOP100 nebude nikdy dostačující na výčet všech jejích krás. Nalézt společného jmenovatele však objektivně lze a tím je přátelská povaha většiny obyvatel a jejich nakažlivá radost z každodenního života.

Ing. Jan Šťastný

jan.stastnyAbsolvent oboru podniková ekonomika na Technické Univerzitě v Liberci. Během studií na vysoké škole vycestoval do Austrálie a poté do jihovýchodní Asie (Thajsko, Laos, Kambodža, Burma, India, Malajsie, Singapur). Po dokončení studií absovoval pracovní pobyt v USA a poté půlroční cesta po zemích Latinské Ameriky (Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Argentina, Chile, Uruguay, Bolívie). Po návratu do ČR získal zkušenost v mezinárodní firmě v oblasti finančního řízení a na jaře 2005 se definitivně začíná věnovat CK Soleada na plný úvazek. Na starosti má finance, marketing, webové prezentace a přípravu zájezdů do vybraných zemí. Za posledních 18 let fungování CK navštívil téměř všechny země Latinské Ameriky opakovaně. Mezi oblíbené destinace patří Guatemala, Bolívie, Patagonie a Peru. Každý rok podnikne 3-4 cesty do Latinské Ameriky ať již v rámci katalogových zájezdů nebo jako průvodce skupin na míru.