Yungay je městem v kraji Ancash v Peru. Město se nachází v údolí Callejon de Huaylas na řece Río Santa v nadmořské výšce 2 500 m.n.m. asi 450 km severně od Limy. Na východ od Yungay jsou horské hřebeny Cordillera Blanca pokryté sněhem a nejvyšší hora Peru – Hascarán.

Yungay je hlavním městem stejnojmenné provincie. Ve městě žije asi 10 000 obyvatel, v celé provincii pak okolo 60 000 obyvatel.

20.1.1839 proběhla bitva u Yungay, kde chilsko-perunská armáda porazila armádu Peru-bolivijské konfederace.
Další pozoruhodností, která se v oblasti stala, bylo objevení jeskyně Guitarrero americkým archeologem Thomasem. F. Lynchem. Ten objevil kulturní pozůstatky z dob asi 10 000 let př.n.l.  Toto místo se stalo jedním ze svědectví vzniku zemědělství v Americe.  31.5.1970 zasáhlo oblast zemětřesení, kdy bylo město pohřebeno sesuvem z hory Huascarán a zemřelo 20 000 lidí.

Vláda Peru zakázala výkop v oblasti, kde bylo město pohřbeno.  Současné město se rozkládá asi 1 500 m severně od zničeného města.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.