Chavín de Huántar je archeologickým nalezištěm v Peru (department Ancash) asi 460 km od Limy. Naleziště se nachází v nadmořské výšce 3 177 m.n.m. v pohoří Sierra Oriental de Ancash na soutoku řek Huacheksa a Mosna (neboli povodí Marañón). Pro svoji polohu v minulosti působilo jako obchodní centrum.

Název místa je podle Chavínské kultury, která zde existovala v letech 1500 – 500 př.n.l. V minulosti Chavín de Huántar sloužilo jako ceremoniální a poutní centrum andského náboženského světa a bylo výchozím bodem k šíření jeho kulturního, náboženského a ideologického postoje. Je jedním z nejznámějších a nejstarších předkolumbovských míst v Peru a unikátní ukázkou architektonických technik, dekorativní výzdoby a umění v dějinách Peru.  Všechny stavby byly zdobeny bohatou ikonografií .
 

Zájezdy

Podzimní zájezdy 2019 se již plní.....

Letošní jarní termíny jsou vyprodané a již se začínají plnit podzimní termíny. Pokud byste rádi s námi rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy do Kolumbie, Brazílie, Kostariky a Panamy, Mexika, klasický okruh do Peru a nebo jedinečný zájezd do severního Peru.

TOPlist