Chavín de Huántar je archeologickým nalezištěm v Peru (department Ancash) asi 460 km od Limy. Naleziště se nachází v nadmořské výšce 3 177 m.n.m. v pohoří Sierra Oriental de Ancash na soutoku řek Huacheksa a Mosna (neboli povodí Marañón). Pro svoji polohu v minulosti působilo jako obchodní centrum.

Název místa je podle Chavínské kultury, která zde existovala v letech 1500 – 500 př.n.l. V minulosti Chavín de Huántar sloužilo jako ceremoniální a poutní centrum andského náboženského světa a bylo výchozím bodem k šíření jeho kulturního, náboženského a ideologického postoje. Je jedním z nejznámějších a nejstarších předkolumbovských míst v Peru a unikátní ukázkou architektonických technik, dekorativní výzdoby a umění v dějinách Peru.  Všechny stavby byly zdobeny bohatou ikonografií .
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.