Oficiální název: Nikaraguajská republika (República de Nicaragua)
Rozloha: 129 494 km2
Obyvatelstvo: 5 680 000
Národnostní složení: 69 % míšenci, 17 % běloši, 9 % černoši, 5 % indiáni
Hlavní město: Managua
Státní zřízení: prezidentská republika
Územní členění: 15 departmentů, 2 autonomní oblasti, dále se děli na 152 okresů
Jazyk: španělština
Měna: nikaraguajská córdoba (NIO)
Náboženství: římští katolíci 73 %, protestanti 15 %
Časové pásmo: - 6 SEČ
Mezinárodní předvolba: + 505
Důležitá telefonní čísla: záchranná služba 128, hasiči 115, policie 118

Zastupitelské úřady: Honorární konzulát Managua, Consulado Honorario de la República Checa
Carretera Sur km 11,5 contiguo al tanque INAA, Managua
Telefon +505 22657370, mobil: +505 85105944
E-mail managua@honorary.mzv.cz octocesar@hotmail.com

Vízum: občané ČR s platným cestovním pasem s minimální platností 6 měsíců mohou vstupovat na území Nikaragujské republiky a přechodně zde pobývat bez víz nejdéle 3 měsíce. Účelem pobytu nesmí být výkon výdělečné činnost. Celková doba pobytu bez víza nesmí přesáhnout 3 měsíce, lze ji však prodloužit na imigračním úřadě. Při vstupu do Nikaraguy je nutné uhradit poplatek za turistickou kartu (turistická daň), kterou lze zakoupit na hrančních přechodech.

Očkování: doporučuje se břišní tyfus, cholera, malárie, tetanus, vzteklina, žloutenka typu A + B.

Celní předpisy a omezení: dovoz a vývoz valut, stejně jako střelných zbraní, starožitností, léků atd. podléhá přísné kontrole celních orgánů. K celnímu odbavení je třeba přihlásit sumu nad 10.000 USD. Od dovozního cla je osvobozeno zboží, které nemá obchodní charakter a je vzhledem k druhu a množství určeno k uspokojování potřeb cestujícího (např. svršky, věci osobní potřeby, léky, sportovní potřeby, videokamera, fotoaparát, 20 krabiček cigaret, 250 g tabáku, 3 litry alkoholických nápojů apod.). Speciální předpisy se vztahují na dovoz a vývoz rostlin a zvířat.

Elektřina: 110 V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory.

Měna a placení: většina obchodů, restaurací, půjčoven automobilů a hotelů akceptuje běžné platební karty (nejrozšířenější je VISA nebo MasterCard), i když mimo Managuu je rozšířenost platebních karet nižší.
Směňovat USD na místní měnu (córdoba) je možné v bankách nebo v autorizovaných směnárnách (Casas de Cambio). Jiná měna než USD se ke směně nedoporučuje.
Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.