Je hlavním městem mexického státu Yucatán a největším městem na poloostrově Yucatán. Počet obyvatel je přes 755 tisíc. Jako mnoho mexických měst byla i Mérida ovlivněna mayskými, španělskými, francouzskými, britskými a holandskými vlivy. Žije zde asi 60 % domorodého obyvatelstva. V roce 2001 bylo město vyhlášeno Americkým hlavním městem kultury díky své kvalitě života a neobyčejnému rozvoji umění.

Mérida byla založena v roce 1542 a pojmenována podle města Mérida ve Španělsku. Byla vystavena na místě Mayského města Thó, které bylo po staletí centrem mayské kultury. Mnoho architektonických památek z koloniálního období 18. a 19. století se nacházejí v historickém centru města. Dříve byla Mérida opevněným městem, které sloužilo k ochraně.  Na přelomu 20. století zde bylo postaveno mnoho velkých budov, které lemují hlavní třídu Paseo de Montejo.  Mérida má jednu z nejstarších historických čtvrtí v Severní i Jižní Americe. K vidění jsou zde koloniální domy.

Mérida je finančním i kulturním centrem poloostrova Yucatán.   

Oblíbená je zdejší kuchyně, např. Poc Chuc (grilované vepřové maso), salbutes (tortilly s hlávkovým salátem, rajčaty, krůtím masem a avokádem)a panuchos (tortilly s černými fazolemi, krůtím masem, salátem, avokádem a nakládanými cibulkami), bul kekek (černé fazole a vepřová polévka).
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.