Je zřícenina mayského města. Nachází se na poloostrově Yucatán. Chichen Itzá pochází z let 600 – 1500 n.l. Název vychází z mayského „Chich´en Itza“ – „V ústech studny Itza“. V červenci roku 2007 byla tato památka zařazena mezi nových sedm divů světa.  Zároveň je zapsána i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Ve městě jsou dvě studny, které sloužily jako zásobárna pitné vody. Jelikož se na Yucatánu nevyskytuje téměř žádná povrchová voda, byli Mayové odkázáni na tyto studny. Známější je Studna obětí, kde Mayové obětovávali zejména panny.

Nejznámější zdejší stavbou je Kukulkánova pyramida. Kukulkán byl mayský bůh slunce a nebes. Pyramida má čtvercový půdorys a z každé strany vede na vrchol 91 schodů. Tato pyramida sloužila jako Mayský kalendář – 4 x 91 schodů + vrchol je 365. Další stavbou je Velké hřiště na Pelotu – Pelota je mayská hra na uctění slunce. Dalšími stavbami jsou Observatoř či Chrám válečníků.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.