Je druhým nejvýznamnějším městem v Guatemale. Je ekonomickým, kulturním, vzdělávacím i obchodním centrem západní Guatemaly. Rozkládá se v pohoří guatemalské vysočiny asi 35 km od jezera Atitlán. Žije zde asi 300 000 obyvatel.
 
V předhispánském období patřilo okolí města Mayům. Během španělské koloniální nadvlády bylo město součástí generálního kapitanátu Guatemala, poté součástí Středoamerické federativní republiky. V letech 1838 – 1840 bylo hlavním městem Los Altos. V 19. století Quetzaltenango zbohatlo díky pěstování kávy. Většina architektury z tohoto období (Belle Époque) se zachovala dodnes.

Město má živou hudební scénu, je domovem jazzových a bluesových kapel. Dalšími uměleckými scénami města jsou malování, sochařství a zpěv.
 
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.