Santo Tomas Chichicastenango je tradiční město K´iche mayské kultury. Nachází se asi 140 km od Guatemala city. Město se rozkládá na hřebenech hor v nadmořské výšce 1965 m.n.m. 98, 5 % obyvatel jsou mayové K´iche, 92 % obyvatel mluví jazykem K´iche.

Město je známé především pro své trhy, které jsou každý čtvrtek a neděli. Prodejci zde prodávají květiny, jídlo, keramiku, koření, léčivé bylinky, svíčky, copal (tradiční kadidlo), cal (vápenec pro přípravu tortil), zvířata, mačety, atd. Na trhu jsou i malé jídelny – comedores.

Vedle trhu se nachází 400 let starý kostel Santo Tomas, ve kterém je umístěno regionální muzeum Chichicastenango. Místní náboženské spolky Cofradías organizují v před kostelem různé obřady a velice zajímavé období je v prosinci, kdy se zde konají velké oslavy. Velice rozšířené jsou mayské obřady v přilehlých lesích a také tradiční obřady v kostele Santo Tomas, které jsou názornou ukázkou prolínání katolické a tradiční mayské kultury.
 
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.