Santo Tomas Chichicastenango je tradiční město K´iche mayské kultury. Nachází se asi 140 km od Guatemala city. Město se rozkládá na hřebenech hor v nadmořské výšce 1965 m.n.m. 98, 5 % obyvatel jsou mayové K´iche, 92 % obyvatel mluví jazykem K´iche.

Město je známé především pro své trhy, které jsou každý čtvrtek a neděli. Prodejci zde prodávají květiny, jídlo, keramiku, koření, léčivé bylinky, svíčky, copal (tradiční kadidlo), cal (vápenec pro přípravu tortil), zvířata, mačety, atd. Na trhu jsou i malé jídelny – comedores.

Vedle trhu se nachází 400 let starý kostel Santo Tomas, ve kterém je umístěno regionální muzeum Chichicastenango. Místní náboženské spolky Cofradías organizují v před kostelem různé obřady a velice zajímavé období je v prosinci, kdy se zde konají velké oslavy. Velice rozšířené jsou mayské obřady v přilehlých lesích a také tradiční obřady v kostele Santo Tomas, které jsou názornou ukázkou prolínání katolické a tradiční mayské kultury.
 
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.