Město Ibarra se nachází v regionu Sierra Norte v Ekvádoru. Žije zde asi 131 856 obyvatel. Je známé jako „Bílé město“ díky svým bílým fasádám domů. Kromě Španělů město dříve obývali Řekové, Portugalci a další Evropané. Nyní je centrem cestovního ruchu, ekonomickým a vzdělávacím centrem. Důležitou roli zde má zemědělství, finanční a vzdělávací průmysl. Patří mezi nejvíce etnicky a kulturně rozmanité provincie v Ekvádoru. Je postaveno na úpatí sopky Imbabura.

Město bylo založeno v roce 1606 španělským Cristobalem de Troya. Dne 16.8.1868 město zasáhlo zemětřesení, které ho celé zničilo. Do přestavěného města se obyvatelé vrátili až v roce 1872 – toto datum je tzv. „druhé založení města“. V roce 1987 bylo město znovu zasaženo zemětřesením.

Návštěvníky město láká především koloniální historií. Je zde široká škála hotelů, ale i odlehlejší chaty či farmy.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.