Město Ibarra se nachází v regionu Sierra Norte v Ekvádoru. Žije zde asi 131 856 obyvatel. Je známé jako „Bílé město“ díky svým bílým fasádám domů. Kromě Španělů město dříve obývali Řekové, Portugalci a další Evropané. Nyní je centrem cestovního ruchu, ekonomickým a vzdělávacím centrem. Důležitou roli zde má zemědělství, finanční a vzdělávací průmysl. Patří mezi nejvíce etnicky a kulturně rozmanité provincie v Ekvádoru. Je postaveno na úpatí sopky Imbabura.

Město bylo založeno v roce 1606 španělským Cristobalem de Troya. Dne 16.8.1868 město zasáhlo zemětřesení, které ho celé zničilo. Do přestavěného města se obyvatelé vrátili až v roce 1872 – toto datum je tzv. „druhé založení města“. V roce 1987 bylo město znovu zasaženo zemětřesením.

Návštěvníky město láká především koloniální historií. Je zde široká škála hotelů, ale i odlehlejší chaty či farmy.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.