Celým názvem San Francisco de Quito je hlavním městem Ekvádoru. Nachází se v Andách v  nadmořské výšce 2 850 m.n.m. a je nejvýše položeným hlavním městem na světě.  Počet obyvatel je více než 2 671 190. Quito je druhým nejlidnatějším městem v Ekvádoru (nejlidnatější je Guayaquil).

V roce 2008 bylo město určeno jako sídlo Unie jihoamerických národů. Historické centrum město je jedno z nevětších a nejvíce dochovaných historických center v Jižní i Severní Americe. Quito bylo jako jedno z prvních míst zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO (1978). Nachází se asi 25 km od rovníku. La Milad del Mundo („střed světa“) je název památníku a muzea, které se na rovníku nacházejí.

Historie města sahá do předkolumbovské éry. Prvními obyvateli byli lidé z kmene Quitu. Kolem roku 1300 se dynastie Shyris spojila s dynastií Puruhás. Jejich potomci poté bojovali v druhé polovině 15. století proti Inkům.  Do r. 1526 bylo město hlavním městem severní části  Incké říše.  Po španělské invazi bylo město zničeno a následně znovu vystaveno. Mnoho koloniálních budov se dochovalo dodnes.

Na západní straně města se tyčí sopka Pichincha. Sopky východně od Quita v pohoří Cordillera Central zahrnují Cotopaxi, Sincholagua, Antisana a Caymbe.
Významnými památkami jsou: Náměstí Plaza Grande, Městský palác, Metropolitní katedrála, Kostel San Francisco.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.