Celým názvem San Francisco de Quito je hlavním městem Ekvádoru. Nachází se v Andách v  nadmořské výšce 2 850 m.n.m. a je nejvýše položeným hlavním městem na světě.  Počet obyvatel je více než 2 671 190. Quito je druhým nejlidnatějším městem v Ekvádoru (nejlidnatější je Guayaquil).

V roce 2008 bylo město určeno jako sídlo Unie jihoamerických národů. Historické centrum město je jedno z nevětších a nejvíce dochovaných historických center v Jižní i Severní Americe. Quito bylo jako jedno z prvních míst zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO (1978). Nachází se asi 25 km od rovníku. La Milad del Mundo („střed světa“) je název památníku a muzea, které se na rovníku nacházejí.

Historie města sahá do předkolumbovské éry. Prvními obyvateli byli lidé z kmene Quitu. Kolem roku 1300 se dynastie Shyris spojila s dynastií Puruhás. Jejich potomci poté bojovali v druhé polovině 15. století proti Inkům.  Do r. 1526 bylo město hlavním městem severní části  Incké říše.  Po španělské invazi bylo město zničeno a následně znovu vystaveno. Mnoho koloniálních budov se dochovalo dodnes.

Na západní straně města se tyčí sopka Pichincha. Sopky východně od Quita v pohoří Cordillera Central zahrnují Cotopaxi, Sincholagua, Antisana a Caymbe.
Významnými památkami jsou: Náměstí Plaza Grande, Městský palác, Metropolitní katedrála, Kostel San Francisco.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Poslední volná místa v jarních zájezdech......

Pokud byste rádi cestovali do Latinské Ameriky, pak nabízíme poslední volná místa na zájezdy s garantovanými odjezdy např. do Brazílie, Patagonie, Mexika, velký okruh Latinskou Amerikou - Velká jihoamerická mozaika nebo do Bolívie. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.