Guayaquil je největším městem v Ekvádoru s asi 2 690 000 obyvateli. Je významným přístavem – nachází se v deltě řeky Guayas, která se vlévá do Tichého oceánu. Leží na pobřeží Guayaquilského zálivu a stejně jako většina území Ekvádoru se nachází něco málo na jih od rovníku. V roce 2000 byla na nábřeží řeky vybudována promenáda Malecón 2000, která je pravděpodobně nejlepším urbanistickým projektem Jižní Ameriky za několik posledních let. Promenáda je dlouhá 2,5 km a symbolizuje skloubení přírody a moderní architektury.

Město bylo založeno španěly v roce 1538 pod názvem Muy Noble y Muy Leal Ciudad de Santiago de Guayaquil. Předtím zde byla domorodá vesnice. V roce 1687 bylo město napadeno a dobyto anglickými a francouzskými piráty. V roce 1896 město zasáhl požár, který zničil velkou část města.

Mezi navštěvovaná místa patří čtvrť Las Peñas, kostel sv. Františka či Bolívarův park, kde je možné vidět leguány.

Hlavními zdroji příjmů je obchod, zemědělství a rybolov. Guayaquilská kuchyně zahrnuje především pokrmy z mořských plodů – např. „encebollado“ (rybí guláš) nebo „Arroz con menestra y carne asada (rýže s čočkou a hovězím masem).
 
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2019

Nové podmínky rezervací

I přes pomalu se zlepšující situaci ohledně koronaviru vidíme, že mnozí případní zájemci o poznávací zájezdy stále váhají s přihláškou. Proto jsme se rozhodli upravit podmínky pro nové rezervace zájezdů.

Navzdory oslabení české měny neměníme ceny zájezdů a platí ceny uvedené v katalogu Latinská Amerika 2020/21.
Pro všechny nové rezervace snižujeme výši zálohy na 25% z ceny zájezdu.