Salvador de Bahía, místními obyvateli nazýváno jednoduše "Bahía", je považováno za jeden z největších skvostů Brazílie. Hlavní město stejnojmenného státu Bahía proslulo svými africkými kořeny, hudbou, kulinářským uměním, candomblé, capoierou nebo svým každoročním karnevalem.

Město leží na pobřeží Atlantiku u zátoky Baía de Todos os Santos a svým celoročním tropickým podnebím láká davy turistů. Historie města sahá až do počátků osidlování Brazílie, kdy v roce 1549 zde bylo založeno první hlavní město nové portugalské kolonie a jeho důležitost trvala až do poloviny 18. století. Od počátku kolonizace sem byly přiváženy tisíce černých otroků z Afriky a jejich vliv na život je viditelný dodnes. Ekonomika města byla nejprve založena na exportu cukrové třtiny, později na vývozu tabáku a později i díky zlaté horečce se město dále rozvíjelo. Díky tomu byl Salvador druhé největší město portugalské říše a proslul svými bohatě zdobenými kostely, nádhernými paláci a bujarým životem. V roce 1763 bylo hlavní město přesunuto do Rio de Janeira.

Město je rozděleno na tzv. dolní a horní část. Určitě nejlepší způsob, jak se dostat do horní části je svézt se výtahem Elevador Lacerda. Tento systém výtahů má počátky v dobách kolonizace, kdy zde Jezuité postavili první kladkový výtah na dopravu zboží z přístavu. V roce 1868 nahradila železná konstrukce původní systém a v roce 1910 se dočkala elektrického pohonu.

Hlavní atrakcí města je samotné centrum známé jako "Pelourinho" (místo, kde byli otroci veřejně trestáni). Tato část Salvadoru byla v roce 1985 prohlášena za Světové kulturní dědictví UNESCO. Zde najdete světoznámé uličky s nádherně malovanými fasádami domů, kostely, pouličními prodavači a v noci i s muzikanty a tanečníky předvádějícími svoje umění.Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.