„Río Paraná“ je druhá největší řeka Jižní Ameriky. Název řeky pochází z jazyka domorodého kmene Tup a znamená „velká jako moře“. Řeka protéká Brazílií, Argentinou a tvoří hranici těchto obou zemí s Paraguayí. Její délka je asi 4 880 km. 

Řeka vzniká soutokem řek Paranaiba a Rio Grande v jižní Brazílii. Paraná odvádí vodu z velké oblasti ve střední části Jižní Ameriky. Je jedním z nejvodnatějších toků na světě a ročně dopraví do zálivu Rio de La Plata stejný objem vody jako např. řeka Mississippi. V posledních desetiletích došlo k výstavbě mnoha hydroelektráren a přehradních nádrží.  Na soutoku s Iguacú byla postavena hydroelektrárna Itaipú. Řeka je také využívaná pro rybolov a je důležitou dopravní tepnou.
 

Zájezdy

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.