„Río Paraná“ je druhá největší řeka Jižní Ameriky. Název řeky pochází z jazyka domorodého kmene Tup a znamená „velká jako moře“. Řeka protéká Brazílií, Argentinou a tvoří hranici těchto obou zemí s Paraguayí. Její délka je asi 4 880 km. 

Řeka vzniká soutokem řek Paranaiba a Rio Grande v jižní Brazílii. Paraná odvádí vodu z velké oblasti ve střední části Jižní Ameriky. Je jedním z nejvodnatějších toků na světě a ročně dopraví do zálivu Rio de La Plata stejný objem vody jako např. řeka Mississippi. V posledních desetiletích došlo k výstavbě mnoha hydroelektráren a přehradních nádrží.  Na soutoku s Iguacú byla postavena hydroelektrárna Itaipú. Řeka je také využívaná pro rybolov a je důležitou dopravní tepnou.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.